You are not logged in.

SuleymanD

Trainee

• "SuleymanD" is male
  • "SuleymanD" started this thread

Date of registration: Mar 22nd 2015

Occupation: Üniversite Öğrencisi

• Send private message

1

Thursday, January 19th 2017, 9:46am

Eşya çerçevesi ile item kopyalayabilme bugu

Selamlar herkese, şimdi sizlere yaşamış olduğum ve çözümünü bildiğim bir bugtan değineceğim.

# Client ile eşya kopyalayabilme bugu
Değerli Nitrado kullanıcıları, bu bugu tespitim bir çocuğun benim sunucumda bu bugu gözlerimin önünde yapması ile olmuştur. Sunucuma bir client ile girmiş, eşya çerçevesi sandık ve lockkette pluginiyle 1 tane elmas bloğu istediği kadar coğaltabilmektedir. Bu tespitin sonrasında hemen iş başında koyuldum, kolları sıvadım ve araştırma yaptım.

# Clientin çalışma mantığı
Değerli Nitrado kullanıcıları, Cliente sahip olmasında çocuk benim incelememe ekran görüntüsü açarak bakmama izin verdi. Clientin çalışması için Eşya çerçevesi en önemli etken. Eşya çerçevesi ile sandığı kullanarak client ile itemi eşya çerçevesine koyup sandıklara koyup geri alıp Clientin kodlamaları aracılığıyla eşyaları kopyalayabilmektedir.

# Bu bug gerçek mi? Bugun Teyiti
Değerli Nitrado kullanıcıları, bugun teyitini size en orijinal hali eminim ki gözlerinizin önünde bunu yapmak olacaktır. Ancak Client elimde olmadığı için sizlere böyle bir teyit seçeneği veremiyorum. Ancak teyit için şöyle bir yol var; Büyük sunucuların Skyblock, Faction gibi bölümlerine giriş yapın ve eşya çerçevesi koyulabilip koyulqmadığını gözlemleyin. Örneğin, play.legendcrafttr.com gibi Türkiye'nin en büyük sunucularindan birisi olan bu sunucuda; Skyblock, Faction gibi bölümlerinde eşya çerçevesi koyduğumuzda "BUG OLDUGU İCİN ESYA CERCEVESİ ENGELLİDİR" gibi mesaj çıkmaktadır. Veyahut Betacraft Network, Konyacraft gibi Türkiye'nin büyük sunucularında Eşya çerçevesi engellidir ve sebebi bu bugtur.

# Bugun çözümü
Değerli Nitrado kullanıcıları, bugun çözümü için sunucunuzda eşya çerçevesini engellemeniz yeterli olacaktır. Essentials'tan direk olarak engelleyebilir ya da skript ile engelliyebilirsiniz.

Değerli Nitrado yetkilileri bu konuyu sabitlemenizi ve herkesin görebilmesi icin Rehber konularda olmasını sizlerden arz ederim.

Yazım esnasında bir hata mevcutsa forum okurlarına saygımı dile getiriyorum.

33kafkas21

Trainee

• "33kafkas21" is male
  • "33kafkas21" has been banned

Date of registration: Jun 6th 2016

Occupation: Java Temel Seviye

• Send private message

2

Thursday, January 19th 2017, 11:41am

Biliyorum o bugu benim serverdede yaptılar ama 1.8de çalışmıyor sadece 1.7 sunucularında bu bugun nasıl yaptıgını sordugumda farklı bir clientle giriyor yani 1.7.2 minecraftın orjinal sürümü huzuni, apex vs kodlanmış özel sürümler gibi kodlanmış tek amacı eşya çerçevesiyle sandığı karıştırmak yani dediğin doğru.
  • Play.CasperSurvival.Net & Play.CasperCraft.Net
  • 01 Nisan 2017 Cumartesi 17.00 Büyük Açılış!
  • Bir devrin başlangıçı.

28.03.2017 ; 17:35 Stajyer <3

SuleymanD

Trainee

• "SuleymanD" is male
  • "SuleymanD" started this thread

Date of registration: Mar 22nd 2015

Occupation: Üniversite Öğrencisi

• Send private message

3

Friday, January 20th 2017, 8:00am

Bu bug yüzünden sunucunuzun ekonomisine zarar verebilirler. Oyuncularınıza item dağıtırlar, itemleri oyun parası ile veya gerçek parayla dahi satabilirler. Örneğin ipeksiyle kırılan golem spawneri çoğaltıp çoğaltıp satmaya kalkarlar. Sunucunuz oynanmaz hale gelir. Herkesin dikkat etmesi gereken ciddi bir durum.

Rate this thread