Sie sind nicht angemeldet.

XlordX

Anfänger

• »XlordX« ist der Autor dieses Themas

Registrierungsdatum: 16. Mai 2017

• Nachricht senden

1

Donnerstag, 7. Dezember 2017, 19:36

Acil Skript lazım skript yazmayı bilenler varsa yardım edebilirmi!

Merhaba arkadaşlar bir skript istiyeceğim skript'ten anlayan varsa özel mesaj atabilirmi lütfen.
Skript isteğim şöyle;
Bir alan olacak o alanda 1 tane irongolem doğacak ama her 2 saat'te bir dogacak yani dogacak spawn ayarlayabilecegim o iron golem atıyorum 1000 canı olacak ve bu doğunca mesaj olarak [sunucu ismi] > ozel irongolem dogdu diye yazacak. işte sonra sıralama olacak irongolem öldürüldüğünde en cok vuran 3 kişiye kan puanı verecek yani en cok vuran yani 1. olan 3 kan puanı 2.olan 2 kanpunı 3.olan 1 kanpuanı verilecek ve chat'te yazacak 1. player 2.player 3.player yandada kaç vurduğu gözüceket yani tam olarak soyle olacak cette
1. ½Player½ [10] Defa Vurmus
2. ½Player½ [5] Defa Vurmus
3. ½Player½ [2] Defa Vurmus
bu yazı chat'te çıkınca bida fazla bir şey deyilse 1.ciye 2.ciye 3.ciye ekranına yazabilirmi yani ekrana su yazı cıksın
1.ciye
sen en cok vuran oldun!
vurus sayın: [sayı]
2.ciye
sen en cok 2.ci vuran oldun!
1.ciye
sen en cok 3.cü vuran oldun!

böyle bir skript yapabilecek varsa bana yardım edebilecek varsa yardım ederseniz sevinirim şimdiden teşeşkkür ederim.

MhmmT

Schüler

• »MhmmT« ist männlich

Registrierungsdatum: 3. Juni 2014

Beruf: Öğrenci

• Nachricht senden

2

Montag, 11. Dezember 2017, 20:32

Acil demişsin ama yeni gördüm ve senin için yazdım. Bu istemiş olduğun sıralama işleri skRayFall eklentisini gerektirdiği için tam olarak senin dediğin gibi yapmadım ama çok daha güzel oldu diye düşünüyorum.

Quellcode

1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
32
33
34
35
command /Golem:
	permission: Admin.MhmmT
	trigger:
		set {GolemSpawner} to location of player
		send "Golemin Doğacağı Yer Seçildi."
		spawn 1 iron golem at {GolemSpawner}
		set display name of last spawned entities to "Manyak Golem"
		set the maximum health of spawned creature to 1000 #Atıyosun
		broadcast "[sunucu ismi] > ozel irongolem dogdu"

every 120 minute:
	{GolemSpawner} is set
	spawn 1 iron golem at {GolemSpawner}
	set display name of last spawned entities to "Manyak Golem"
	set the maximum health of spawned creature to 1000 
	broadcast "[sunucu ismi] > ozel irongolem dogdu"

on damage:
	victim is a iron golem:
		if victim's display name is "Manyak Golem":
			add 1 to {vurussayisi.%attacker%}
			{vurussayisi.%attacker%} is less than 2:
				add the attacker to {vuranlar::*}

on death:
	victim is a iron golem:
		if victim's display name is "Manyak Golem":
			loop all players:
				add {vurussayisi.%loop-players%} * 100 to {_verilecekpara}
				add {_verilecekpara} to {vuranlar::*}'s account
				send "Manyak Goleme %{vurussayisi.%loop-players%}% Kez vuruş yaptığın için hesabına tam %{_verilecekpara}% lira yatırıldı !" to {vuranlar::*}
				delete {vurussayisi.%loop-players%}
			broadcast "Manyak Golem %{vuranlar::*}% 'n sayesinde öldürüldü ! Koç Yiğitler sizi !" #Bunu söylememişsin ama buda benden bonus olsun
			delete {vuranlar::*}

Bu kod ile üzerinde durduğun noktada her 2 saatte bir "Manyak Golem" adında yaratık doğuyor. Ve bu yaratığın öldürülmesine yardım eden her kişinin adı yaratığı öldürdükten sonra duyuruluyor. Yaratığın öldürülmesine yardım edenlerin yaptığı her vuruş için o kişiye 100 lira veriliyor. Ödüllendirilen kişilere kaç vuruş yaptıkları ve kaç para kazandıkları mesaj olarak gönderiliyor. Eğer kodlamadan anlamıyorsan kontrol paneli ekleyebilirim ama bence kodlamayı öğrenmen için bu şekil ile uğraşsan senin için daha iyi.

Eğer daha etkileyici ve çığır açacak diye düşündüğün skript fikirleri varsa kodlayabilirim. Bu oldukça basitti ve o kadar da etkileyici değil açıkçası.
İyi eğlenceler ;)