You are not logged in.

muozkok

Beginner

• "muozkok" started this thread

Date of registration: Apr 6th 2018

• Send private message

1

Sunday, April 8th 2018, 7:25pm

Freesia Role-Playing Game ~ www.freesiarpg.com

Freesia RPG Tanıtım Konusuna Hoş Geldiniz!

.........Projemizi siz değerli Nitrado kullanıcılarına duyurmaktan mutluluk duyuyoruz. Proje üzerinde çalışmalara 2017 yılının Mart ayında başlanıldı ve günümüze kadar gelen süre içerisinde forum ile ilgili yapılan çalışmaların sonuna gelindi.

.........Foruma üye kayıtları yönetim olarak aldığımız son karara göre 14 Nisan 2018 Cumartesi günü aktif edilecektir. Forum açıldıktan sonra kayıt olacak oyuncularımız gelişmeleri daha yakından takip edebilirler. Gelebilecek olası soruları aşağıda elimizden geldiğince anlaşılabilir şekilde cevaplandırdık.

1. Neden "Freesia"?
.........Proje adını hoş kokulu frezya çiçeğinden almaktadır. Bu ismi okunuşu ve anlamındaki güzelliği sebebiyle tercih ettik.
2. Freesia RPG neyi amaçlıyor?
.........Her şeyden önce bizlerde birer oyuncuyuz. Ekip olarak SA-MP platformunda yıllardır farklı sunucularda çeşitli görev veya rol akışlarının içerisinde yer aldık. Geçmişe dönüp baktığımızda verdiğimiz emeklerin sürekli proje kaynaklı çeşitli nedenlerden (genellikle yönetim kaynaklı ve maddi yönlü sorunlardan) dolayı hiç olduğuna şahit olduk. Bunların haricinde eşitliğin sağlanamadığı projelerde de bulunduk ve yine tahmin edebileceğiniz gibi verdiğimiz emekler hiç oldu. Tüm bu yaşadığımız olumsuzluklardan edindiğimiz tecrübe ve kişisel olarak aldığımız dersler neticesinde siz oyuncularımıza daha kaliteli ve sorunsuz bir oyun deneyimi yaşatmayı kendimize görev ve amaç edindik.
...2.1. Yönetim kaynaklı sorunlardan kast edilen nedir?
.........Oyunu oynayan her oyuncunun rahatlıkla gözlemleyebileceği yönetim kaynaklı sorunlar aşağıda listelenmiştir:
............• Yönetim ekibindeki bir yetkilinin genellikle tanıdığı veya iletişimi sıkı olduğu oyuncuya yetkisini kötüye kullanacak şekilde onu diğer oyunculardan kayırarak yaptığı en ufak bir yardımın yaratacağı etkiyle başlayan kaçınılmaz çöküş
............• Yönetim ekibi içerisindeki yetkililerin çeşitli sebeplerden dolayı yaptığı sözlü tartışmanın kontrol altına alınamaması ve ekipte yaşanan ayrılıklar sonucu projenin sonlanması
............• Ekipten çıkarılan veya ayrılan eski yetkilinin farklı ortamlarda projeyi kötüleyecek şekilde karalama yapması ve belirli bir oyuncu kitlesini edindiği popülerlik ile kendi safına çekip yeni bir proje açma girişiminde bulunması veya organize şekilde projeye karşı yaptığı saldırılara devam etmesi
............• Yönetimin oyunculara karşı vaatlerde bulunup yapmaması, ilgisiz kalması, sorunların farkında olup çözüm üretememesi ve tüm bunların neticesinde projenin kapanmaya sürüklenmesi
............• Yönetim ekibinin yeni açılan veya popülaritesi yüksek olan birliklere oyun içi veya oyun dışı yollarla herhangi bir yardımda bulunması
............• Yönetim ekibinin oyuncular hakkında karar alırken sorması gerektiği konularda oyunculara danışmadan net ve sorgulanamaz kararlar alıp projeyi kapanmaya sürüklemesi
............• Yaptığı eylemlerde kendilerini sürekli haklı gören ve oyuncuların haklarını savunmalarına imkan sağlamayan, oyuncuyu ikinci plana atıp sadece kazancın düşünüldüğü ve oyuncuların mesajlarına geri dönüş sürelerinin haftalar hatta çoğu zaman aylar aldığı bir yönetim anlayışının benimsenmesi sonucu oyuncuların geçen zaman içinde projeye olan bağlılığını yitirmesiyle yaşanan itibar kaybı ve sonrasında sunucu kapanışıyla verilen emeklerin yok olması

3. Tercihim neden Freesia RPG olmalı?
.........Eğer bu soruyu kendinize ciddi manada sorabiliyorsanız yeni bir başlangıç yapabilmek için bir adım öndesiniz demektir. Aramızda bulunmak isteyen herkese kapımızın açık olduğunu belirtelim. Hatırlatmak ve bazı önemli konuları açıklamak gerekirse:
............• Yönetim ekibi içerisindeki tüm yetkililer her şeyden önce birer oyuncudur. Bu gerçek Freesia RPG'de görev yaptıkları yetkili pozisyonunda dahi geçerlidir. Yani özetle hiçbir yetkili bulunduğu görevi kendi zevki veya bireysel amacını gerçekleştirmek için çıkarı yönünde kötüye kullanamaz.
............• Her oyuncunun isteği adaletine güvenebileceği bir projede yer almaktır. Eğer aktif olarak SA-MP platformunda yer alan bir oyuncuysanız sizde çok iyi bileceksiniz ki yeni açılan veya geçmişe perde çekip sil baştan geleceğe doğru ilerlemek isteyen sunucuların sahte veya gerçek vaatlerinin ortak adıdır "adalet". Sizde hak vereceksiniz ki bu konuda bir yargıya varabilmek için karşı tarafa kendi testlerinizi uygulayıp sonuçlarına göre bir çıkarımda bulunabilir veya gayet ön yargılı bir şekilde yönetim ekibinin kimlerden ve nasıl oluştuğunu öğrenip tahminler yürütebilirsiniz. Aynı şekilde yönetim ekibinin kimlerden ve nasıl oluştuğunun bilinmesi halinde varsa kafalardaki soru işaretlerini giderebilmek adına gerçek kimliklerle forum üzerinden etkileşime girebilmek yine son derece önemlidir. Burada ne yazık ki yönetim ekibinin kimlerden ve nasıl oluştuğuyla alakalı bir bilgi paylaşamıyoruz ancak bizde herkese eşit yaklaşımda bulunacağımızın teminatını bu konu aracılığıyla duyurmuş olalım. Yönetim ekibi hakkında paylaştığımız içerikleri forum adresimizde bulabilirsiniz.
............• Oyundaki ekonomiyi canlı tutup paranın değerini koruyabilmek adına her zaman bir uğraş içerisinde olacağız. Olması gerektiği gibi herkesin kazancı yaptığı meslek veya bulunduğu birliğe göre farklılık gösterecek ancak genele baktığımızda elde edilen kazançlar kimsenin kolayca zengin olmasını sağlamayacaktır. Oyun içerisindeki sistemler dahilinde şansa bağlı olarak kısa sürede hatırı sayılır bir miktar para elde etmek veya risk altındaki paranın tamamını kaybetmek mümkündür.
............• Yönetim ekibi olarak oyuncu olmanın ne demek olduğunu iyi bildiğimizi her fırsatta dile getiriyoruz. Bu sebeple oyuncunun hakkını savunan bir yönetim anlayışı içerisindeyiz. Bu cümleden omurgasız bir yönetimle karşılaşılacağı zannedilmemelidir. Herhangi bir yetkilinin oyuncuya karşı uygulayacağı yaptırımlarının dayanağı kendi ağzından çıkan sözler değil netlikle ortaya koyabileceği kanıt(lar)ıdır.
............• Yönetim ekibi olarak forum açılışından itibaren yaşanılacak her süreçte oyuncularımızı izliyor olacağız. Daha açıklayıcı olursak; üyenin forum üzerinde açtığı konular ve gönderdiği mesajlardaki üslubu, sunucu açıldıktan sonra yaptığı rollerde veya oyun dışı sohbetlerde nasıl bir tutum içinde olduğu bizi yönetim olarak bazı konularda yakından alakadar edecektir. Peki bahsedilen "bazı konular" nelerdir sorusunun cevabını yine forum adresimizde bulabilirsiniz.
............• Geleceğe dair planlamalar yaptığımızı ve üç yıl ifademizde ne denli ciddi olduğumuzu kanıtlayacak şekilde 28.03.2018 tarihinde alınan whois görüntüsünü de konuya ekleyelim istedik.

Dilediğiniz zaman freesiarpg.com alan adını herhangi bir whois servisinden kontrol edebilirsiniz.

...3.1. Yönetim ekibi neden paylaşılmıyor?
.........Yönetim ekibini bu konuda paylaşmıyor olmamızın sebebi gayet açık. Ekipten ayrılma veya ekibe yeni insanların katılması gibi yaşanabilecek doğal olaylar gerçekleştiğinde bu konudaki isimleri güncellemek yerine her zaman aktif tutulan forum adresimiz üzerinden bu bilgiye ulaşmanız belirtilen sebeplerden dolayı daha isabetlidir.
4. Genel itibariyle Freesia RPG hakkında ne söyleyebilirsiniz?
.........Eskiyi bilen, yenilikçi ve dinamik bir ekip tarafından yönetilmektedir. Düşünülecek olduğunda ekip üyelerinin bireysel olarak geçmişte ne yaptığı değil gelecekte ne yapabileceği sorusu ön plandadır. Her ne kadar özgün içerik üretmeyi ilke edindiğimiz bir gerçek olsa da rakiplerimize karşı piyasada yer alan diğer yerli veya yabancı projelerin kullandığı içerikleri rekabete ortak olabilmek adına bizim projemizde de görebilirsiniz. Sistemler konusunda herhangi bir mesaj vermedik çünkü sunucu halen kodlama aşamasında. Forum adresimize kayıt olarak gelişmelerden haberdar olabilirsiniz.

This post has been edited 1 times, last edit by "Depth" (Apr 9th 2018, 8:08pm)

TypeR

Trainee

• "TypeR" is male

Date of registration: Aug 17th 2017

Occupation: Oyun Sunucusu Hizmetleri

• Send private message

2

Sunday, April 8th 2018, 9:35pm

Başarılar.

Rate this thread