You are not logged in.

Rainman

Emekli

• "Rainman" is male
  • "Rainman" started this thread

Date of registration: Nov 15th 2013

Occupation: Aşçı

• Send private message

1

Tuesday, December 17th 2013, 9:07pm

SAMP Linux Server Rehberi

[b][i]
Merhabalar,
Ben destek ekibinden moderatör Cenk (Rainman) ! Bugün hazırladığım bu rehberde ayrıntılı olarak SAMP Linux Server kurulumunu anlatacağım.Umarım beğenirsiniz.
[/i][/b]

1) Makinemizi satın alıyor, SA-MP'ı kurduruyoruz.Kurduktan sonra aşağıda ki dosyalar geliyor ;

2) Daha sonrasında server.cfg dosyasına sağ tıklayıp Göster/Düzenle diyoruz veya farklı bir programla açıyoruz. (Ben Notepad ++ kullanıyorum)

3) Şuanda oyun modumuz grandlarc isimli samp'ın bize sağladığı bir oyun modu.Sunucumuz bu mod ile aktif.İstediğiniz modu gamemodes klasörüne atarak kendi sunucu modunuzu çalıştırabilirsiniz.

4) Linux serverler için plugins klasöründe önemli bir ayrıntı var.Plugins klasörünüz şöyledir (İlk kurulduğunda) ;

5) Sahip olduğunuz plugins klasörünün içindekileri buraya atın.Eğer sadece .dll uzantılı dosyalar varsa (Örn: streamer.dll, sscanf.dll) bunların linux versiyonunu yani .so uzantılılarını bulmanız gerekli.Aksi taktirde sunucunuz kendine sürekli olarak rest atar !

6) Daha sonrasında server.cfg'den sahip olduğumuz pluginlerin çalışması için "plugins isimler" satırını ekliyoruz.İsimler kısmına aşağıda ki örnekte ki gibi pluginlerimizin adını yazıyoruz.

7) Bundan sonra sunucunun açılması gerek.Eğer açılmıyorsa, kendine sürekli rest atıyorsa farklı sürümlerde pluginleri indirip deneyin.Tek sorun pluginlerde.

_________________________________________________________________________________________________________

İşte size bazı notlar ! Bu notlar önemli notlardır..

1) Attığınız pluginler (sscanf,streamer özellikle) eğer sizin modunuzda ki kullanım versiyonuyla uyuşmuyorsa sunucu kendine rest atar !

2) Server.cfg'e uygun şekilde pluginleri yazmak önemlidir.

3) Gamemode kısmı uygun olmalıdır.Örneğin ;

Source code

1
gamemode0 mod 1

_________________________________________________________________________________________________________

SQL Modları Çalıştırmak

1) Panelimizden MySQL DB bölümüne giriyoruz.

2) Karşımıza aşağıda ki gibi bir bölüm çıkıyor.Burada yazanlar bizim MySQL DB bilgilerimizdir.Modumuzu bununla Nitrado MySQL'ine bağlayacağız.

3) Daha sonra modumuzdan panelde yazan bilgileri giriyoruz.Şifre kısmına size verilen şifreyi yazın..

4) Modu compile edin ve panele aktarın, sunucuyu açın.SQL ile birlikte açılacaktır.
Und ich, ich warte nur auf dich !..

This post has been edited 1 times, last edit by "Sadisen61" (Nov 15th 2016, 6:09pm)

Date of registration: May 27th 2014

• Send private message

2

Sunday, August 10th 2014, 11:21am

LÜtfen yardımcı olurmusunuz :)

Yaptığınız şeyleri denedim aynılarını dediğiniz gibi plugin dosyasındaki dosyaların sürümü farklı imiş. Plugin atmasak ne gibi sorunlarla karşılaşabiliriz ? + Elinizde modu olan + plugini olan bir paket varsa link söylermisiniz.

Rate this thread