You are not logged in.

VoshoClass

Beginner

• "VoshoClass" is male
  • "VoshoClass" started this thread

Date of registration: Jan 17th 2015

Occupation: bilişim mühendisliği

• Send private message

1

Saturday, January 24th 2015, 10:09am

yardım için

Bir zamanlar çok güzel bir köyde Joe adlı bir kişi varmış.Bu kişi çok fakirmiş.Fakir olduğunu için kimse ona yaklaşmaz ve yanından geçerken selam vermezdi hatta ona hiç bakmazlardı.Günlerden Pazartesi ise Joe fakirliğinden sıkılmış içinden demişki;''Şu Merdivenlerde biraz para toplamaya çalışım ve merdivenlere giderken kendi kendine 'Şimdiden soyluyorum Tanrım bana inşallah iyi birini bulupta bana bağışlar ! ' dedi.Yaklaşık 30 Dakkadır merdivenlerde bekleyip para , eşya verin diye yalvaran Joe'nin yanına birisi geldi ve Joe içinden 'İyiki Bişeyler Verir !!' diye söyledi.Fakat yanılmıştı yanından geçen adam 'Hahaha seni gidi fakir çirkin ! ' dedi.Ama Joe umudunu yedirmedi.Yaklaşık 3 ay sonra Joe Hayla fakirdi eşyası yoktu.Ve Bugün Günlerden Cuma idi.Joe bu sefer şanslıydı karşısında durup Joe'ye gülümseyerek bakan Dünyanın en sevilen ve zengin adamı bulunuyordu.Ve Onun adı Steve idi.Steve Joe'ye dediki ; 'Benim Önümde kimse fakir ve yoksul olamaz dedi !'.Joe bu söze karşı dim dik bakıyordu Steve'ye.Yoldan geçen ve Joe'ye bakan her insan Joe'nin nasıl biri olduğunu bilmiyordu.Ama Steve bunu 1 bakışta anlamıştı.Aslında Joe'nin yüreğinde ; Kahramanlık , Mertlik , Yardım severlik var idi.Steve Joe'nin içindekileri fıstık gibi anlamıştı ve ona dediki ; 'Benim Yardımcım olurmusun ben senin şuan burda olduğun yerin ilerisinde fıstık gibi bir köyün Kralıyım ve benim senin gibi aslan yürekli bir yardımcıya ihtiyacım var ' dedi.Joe bu sözün karşısında ayakları titredi serinledi heyecanlandı ve sesi titreyerek ' E-vet ' dedi.2 Yıl geçdi Joe 5 yılda bir 5 Milyar para kazanıyordu.Birgün köyde geçerken fakir olduğu zamandaki Joe'ye fakir diyen adamı gördü adam Joe'nin eski fakir halindende fakir idi.Joe direk bakıp geçmedi ve 5 yılda bir aldığı paranın 5'de 3 nü fakir adama verdi.Fakir adam zengin olmuştu ve Joe ona verdiği para için çok teşekkür etmişti.Adam yardım severliğin çok önemli birşey olduğunu çok iyi anladı ve herkeze yardım etmeye başladı ve oda kötü zamanlarda yardım ettiği kişiler o adama yardım ediyordu.Ve dünyada yardım severlik hızla yayılıyordu idi...

• "erenbasketball" is male
  • "erenbasketball" has been banned

Date of registration: Mar 12th 2014

Occupation: Bankacılık İktisat

• Send private message

2

Sunday, January 25th 2015, 12:11pm

güzel

nerden aklınıza geliyor böyle hikayeler :D

Rate this thread