Sie sind nicht angemeldet.

Pluginer

Fortgeschrittener

• »Pluginer« ist männlich
  • »Pluginer« ist der Autor dieses Themas

Registrierungsdatum: 20. Februar 2016

Beruf: Öğrenci

• Nachricht senden

1

Donnerstag, 18. August 2016, 02:23

İnsanların nitrado'ya laf atması sebebi. (HEPSI BU KONUDA)!

Son zamanlarda nitrado'ya yapılan laflar, nitrado'nun kullanıcılarının azalmasına neden oldu.
Ben her arkadaşımın nitrado'ya laf attığında, sebebinide öğrendim.
Öğrendiklerimi tek tek bu konuya yazıcağım.
Başlıyoruz...

1) Herşey coğu kişinin bu videoyu görmesi ile başladı: TIKLA!
Videodaki arkadaşımız, yaklaşık 3-4 yıl önce nitradodan bir admin kendi sunucusunun paneline girip sunucusunu bozduğunu idda ediyor.
Peki bu gerçekmidir?
Ne yazıkki bu bilinmiyor, cünkü 3-4 yıl önce olmuş birşey.
Peki, bir çok insan bu videodaki adamı sorgulamadan dinliyorlarmı? Evet. Coğu kişi bu videoyu dinlemektedirler!
Videonun görüntülenmesine bakarsanız nitrado'yu tanıyan baya bir kişinin bu videoyu izlediğini farkedersiniz, ve ne yazıkki coğu kişi bu videoyu kanıtlamadan/nitradoyu denemeden dinlemektedirler.
Ve bu sebepden dolayı, coğu kişi nitradoya laf atıp sevmemektedirler.

2) Nitrado'nun slot sınırını sevmeyen bazı kişiler var, ve bu sebepten dolayı yine nitrado'ya laf atan bazı kişiler mevcut.
Cünkü, başka hostinlere bakarsak slot'ları bedava ve sınırsız ayarliyabileceğimizi farkedersiniz. Ve bunu gören kullanıcılar nitrado'ya 'nitrado'da slot sınırı var bunda bedava arttırabiliyoruz' diyor ve bu sebepten dolayı nitrado'ya laf atmaya başlıyorlar.
Hemen benim arkadaşıma gelen bir olayı anlatıyorum:
Arkadaşımın biri nitrado sunucu aldı, ve slot bugu yaptı.
Slot bugu ile 1 yıl sunucusunu açık tuttu, bakım gününde ise nitrado bu sunucunun slot bugunu tespit etti, Ve panelini kilitledi!
Oysa, nitradoyu çok seviyordu. Bu olaydan sonra aynı ipden yeni bir sunucu açmış (bakımlı) ve girmeye çalıştığımızda şöyle yazıyordu: NOT: aklı olan nitrado'yu tercih etmez.' peki neden slot bugu yaptı? Sunucunun kapandığı gün herkese haber vermek için skypede otomatik mesaj attı, ve şöyle yazdı 'Slot bugu niye yapdım derseniz ortada yasal bir sözleşme yok. Yani sözleşme imzalamadan alınıyor.'
Evet arkadaşlar, coğu kişi nitrado'ya bu sebepten laf atıyor.

3) Arkadaşımın biri nitrado'dan sunucu almıştı, sonra kapattı. Daha sonra tekrar yeni bir sunucu açtı, herşey normaldi. Taaki... MC panelinin eski '2012' yıllarındaki panel olduğunu görene kadar, oysa panel yeni paneldi. Ama sanırım bir hata yüzünden onun sunucusunun paneli eski mc paneline dönmüştü, sonra ticket attı ve düzelttiler, ama skypede ifade mesajına '(küfür) nitradosu eski paneline dönmüş' yazmıştı, ve bu yüzden bu arkadaşımda nitrado'ya laf atmaya başlamıştı.

4) Benim arkadaşımın bir nitrado sunucusu var, 50+ online. Herşey normal, ama ara sıra panele girmiyordu! Bir hata yazıyordu, illa ticket açmak zorunda kalıyorduk. Ticket açtıktan sonra düzeltiyorlardı.
Ve işte, nitrado'yu coğu kullanıcı bu sebepten dolayıda sevmiyor, sunucuda bir olay çıkıyor ve kurucusu acil bir durumda paneline girmeye çalıştığında giremezse nitrado'ya laf atıyor ve küfür ediyor.

5) Nitrado ticket, telefon, forum gibi yerlerden yardım ediyor, ve bunu hepimiz biliyoruz. Ama birisi forumdan konu açtığında, ticket açtığında felan hemen cevap gelmezse ve ya cevap hiç gelmezse nitrado'ya laf atmaya başlıyorlar, coğu kişide şöyle diyor: 'Tabi cevap vermezler, ben para verdim sunucumu aldım şimdi nitrado diyordur (bu zaten bize para yatırmış bırak yardım etmiyelim)' diyor, oysa bu konuda yanlış düşünüyorlar. Ama malesef, nitrado kullanıcıları sırf bu yüzden yine laf atmaktadırlar.

6) Nitradonun fiyatları 2015 yılındamı ne hatırlamıyorum 2 kat dahada pahalı oldu, eskiden 4 kişilik 1 gb ram 3 günlük mc sunucusu sadece 2 tl'idi, ama şimdi 2,50 tl.
Fiyatlar artınca, millet nitrado'ya 'nitrado çok pahalı sakın kullanmayın, nitrado paranızı alıyor' şeklinde laflar atmaya başladılar, ve millet başka host'a geçmeye başladı.

Evet arkadaşlar, benim şimdiye kadar duyduğum nitrado'ya laf atma sebeplerinin hepsini yazdım. Dahası varmı bilemiyorum, hepsini okumayı unutmayınız, özelliklede nitrado adminleri okusunlar. Neden nitrado'ya laf atılıyor merak ediyorlar.

Herkese iyi günler.
Java, Developer

scanner20

Anfänger

• »scanner20« ist männlich

Registrierungsdatum: 1. September 2016

• Nachricht senden

2

Samstag, 3. September 2016, 18:28

Diyecek söz yok :(
Hayat nedir biliyor musun? Sadece bir paradokstur.

SunSoldiers

Schüler

• »SunSoldiers« ist männlich

Registrierungsdatum: 8. Januar 2015

• Nachricht senden

3

Donnerstag, 8. September 2016, 12:27

Bu olaylar olalı kaç sene oldu gündemde böyle birşey olacağını hiç sanmıyorum.

Thema bewerten