You are not logged in.

Dear visitor, welcome to Nitrado Türkiye Ön Ödemeli Gameserver Kiralama Forum. If this is your first visit here, please read the Help. It explains in detail how this page works. To use all features of this page, you should consider registering. Please use the registration form, to register here or read more information about the registration process. If you are already registered, please login here.

Togito

Trainee

• "Togito" is male
  • "Togito" has been banned
  • "Togito" started this thread

Date of registration: Jan 19th 2015

Occupation: Öğrenci

• Send private message

1

Sunday, September 27th 2015, 1:34am

Fun server plugin paketi [Türkçeleştirilmiş pluginler + Market]

Aramızda çoğu kişi sunucu kurmayı tam olarak bilmiyor ücretli kurduruyor yada sunucu açma hevesleri kaçıyor herkesin kolayca kurulu sunucu elde edebileceği bir paket hazırladım
Bu paket standart bir paket değil içinde hiçbir hazır server de bulamayacağınız dosyalar var ve aşağıda
nasıl kurabileceğinizi anlatacağım :
Paketin indirme linkiyle başlayalım :
http://www.mediafire.com/download/gc84ljzma3qunqh/Lvntucr.rar
Aynı zamanda youtubede videolu anlatımdan da yararlanabilirsiniz ama detay yönünden az olduğu için buradan bakmanız daha sağlıklı olacaktır Youtube videosu : https://youtu.be/GBujPxtGgls
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
1. Adım
Filezilla programını açın , oyun server ve Fastdll nize bağlanın

2. Adım
Verdiğim zipi açın
Funupdater Pack Server klasörünü açın
Oyun sunucunuzdaki gerekli yerlere yükleyin

3.Adım
Funupdater Pack Download Server klasörünü açın
Oradaki tüm dosyalarıda fastdll sunucunuza aynı şekilde atın
4.Adım
Bu işlemler başarılı şekilde olduysa pluginleriniz şuan kurulu ama Market plugininiz aktif değil onu aktif etmek için csgo > csgo > addons > sourcemod > configs konumundaki databases.cfg confiğini düzenliyoruz

Bu benim database'deki store bölümüm aşşağıya örnek bir database veriyorum onu database nizdeki herşeyi silip benim vereceğim yazıları atıp düzenlerseniz daha rahat işlemi tamamlarsınız

Source code

1
2
3
4
"Databases"{	"driver_default"		"mysql"		// When specifying "host", you may use an IP address, a hostname, or a socket file path		"default"	{		"driver"			"default"		"host"				"localhost"		"database"			"sourcemod"		"user"				"root"		"pass"				""		//"timeout"			"0"		//"port"			"0"	}		"storage-local"	{		"driver"			"sqlite"		"database"			"sourcemod-local"	}
	"clientprefs"	{		"driver"			"sqlite"		"host"				"localhost"		"database"			"clientprefs-sqlite"		"user"				"root"		"pass"				""		//"timeout"			"0"		//"port"			"0"	}

"store"	{	    "driver"        "mysql"	    "host"          "IP"	    "database"      "Kullanıcı adı"	    "user"          "kullanıcı adı"	    "pass"          "sifre"	}	"kztimer"	{	    "driver"        "sqlite"	    "host"          "5.62.126.86"	    "database"      "kztimer-sqlite"	    "user"          "root"	    "pass"          "pb2Whz9U"	}}}

store bölmesine yazacağınız sifreyi ve kullanıcı adını panelinizin mysqlDB bölümünden bulabilirsiniz herkesinki farklıdır ip niz zaten portsuz şekilde ipniz
Burayı tamamladıktan sonra kaydedin ve çıkın

5.Adım
Sıra geldi marketin asıl zor noktası olan mysql i düzenlemeye tabi benim dosyalarımda düzenlenmis hali olduğu icin problem yok
Panelden MYSQL DB bölümüne giriyoruz phpMYAdmin tusundan Logine basıyoruz ve phpMyAdmin e bağlanıyoruz phpMyAdminde dili almancadan Türkçeye çeviriyoruz

Sol tarafta sizin kullanıcı id niz yazacak onun üstüne tıklıyoruz

Burayı açtıktan sonra
Yukarıdaki Yapı SQL Dışaaktar İçeaktar gibi tuşlardan içeaktara basıyoruz

Açılan pencerede Dosya seçe basıyoruz

yine indirdiğiniz rarin içindeki mysql klasörünün içindeki localhost dosyasını seçiyoruz

seçtikten sonra alttaki git tuşuna basarak sql kurulumumuzu tamamlıyoruz

6.Adım
Sunucunuza reset attığınız an sunucunuz oynanmaya hazır
Adminlik yazımı vb rehberler için https://www.youtube.com/channel/UCU3n62o…QjjwsBYw/videos

Kurulumu dediğim gibi doğru yaptıysanız kurulum tamamlanmıştır ve sunucunuz şuan çoğu fun sunucusundan daha iyi config ve pluginlere sahip takıldığınız yerler olmuşsa videoyuda inceleyebilirsiniz ve youtube a yorum Nitrado foruma cevap olarak sorularınızı sorarsanız elimden geldiğince cevap verebilirim
700 mb lik map pakete aşşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz ne kadar uzun sürsede indirmenizi tavsiye ederim

Yaptığım pakete destek için bu konuda istediğiniz kadar soru sorun hepsine cevap yazacağım nitradonun herhangi bir desteği olmadığı için kullanıcıların konuyu desteklemesi güzel olur
Aynı zamandı aşşağıda imza bölümümde bulunan sunucudan plugin paketine bakabilirsiniz ve beni oradada bulabilirsiniz

EDİT:

PAKET HATALI OLDUĞU İÇİN KALDIRILMIŞTIR!

This post has been edited 1 times, last edit by "ZeynelKayhan" (Mar 17th 2017, 8:32pm)

KayhanTR

Emekli

• "KayhanTR" is male

Date of registration: Aug 24th 2015

• Send private message

2

Sunday, September 27th 2015, 9:04am

Teşekkür Ederim Yararlı :)

aXe Fun Sunucusu Tanıtım Konusu İçin Tıkla!

Togito

Trainee

• "Togito" is male

• Send private message

3

Sunday, September 27th 2015, 10:53am

Önemli değil :) map paketini birazdan cevap olarak yükleyeceğim onuda indirirsin güzel maplar var

Togito

Trainee

• "Togito" is male

• Send private message

4

Sunday, September 27th 2015, 12:43pm

Map paketini yükledim indirme linki : http://www.mediafire.com/download/w6opwhf0d76h694/Teamgrandinemappack.rar
Map sayısı fazla 600 mb indirme boyutu var

ama Benim yaptığım paketi yüklerseniz sunucunuzun tek eksiği sizin yazacağınız adminlikler ve satacağınız krediler

abdo0742

Beginner

Date of registration: Sep 15th 2015

• Send private message

5

Wednesday, September 30th 2015, 9:52pm

ben başka bi şey yaptımda :D cs go şeyisi işte jail pack maç başlamıyor neden acaba karşıya birimi geçmesi lazım yoksa bişeyimi yanlış yaptım help me pls

ben başka bi şey yaptımda :D cs go şeyisi işte jail pack maç başlamıyor neden acaba karşıya birimi geçmesi lazım yoksa bişeyimi yanlış yaptım help me pls

• "QuickMaster" is male

Date of registration: Sep 18th 2015

• Send private message

6

Thursday, October 1st 2015, 9:41pm

!market yazınca acılmıyor.

[TeamGrandine] Pluginler TeamGrandine tarafindan duzenlenmistir Jail menumuz : !jail
[TeamGrandine] Menu TeamGrandine tarafindan duzenlenmistir

sunu nasıl düzeltebilrim?

burakkk123

Beginner

Date of registration: Sep 20th 2015

• Send private message

7

Friday, October 2nd 2015, 8:16am

Bide shoptaki fiyatları nasıl değiştireceğim?

Togito

Trainee

• "Togito" is male

• Send private message

8

Friday, October 2nd 2015, 4:11pm

karşı takımdada birisinin olması lazım maçın başlaması için

Togito

Trainee

• "Togito" is male

• Send private message

9

Friday, October 2nd 2015, 6:16pm

[TeamGrandine] Pluginler TeamGrandine tarafindan duzenlenmistir Jail menumuz : !jail

!store yazarsanız açılır kredivermek için !givecredits envanter için !inventory komutlarını kullanabilirsiniz

• "QuickMaster" is male

Date of registration: Sep 18th 2015

• Send private message

10

Friday, October 2nd 2015, 7:47pm

!store yazarsanız açılır kredivermek için !givecredits envanter için !inventory komutlarını kullanabilirsiniz
su teamgranideyi degistirmek istiyorum ve !store degilde !market yazdıgında açılmasını istiyorum.

Togito

Trainee

• "Togito" is male

• Send private message

11

Friday, October 2nd 2015, 8:39pm

Dediğiniz şeyler scriptlerle ilgili yapmak için orj scripti değiştirmeniz gerekir ama paketteki o tür şeylerin scripti şuan bende bile yok okul yüzünden cs go dahil herşeyimi silmiştim [TeamGrandine] yazmasının size bir zararı olmaz çünkü TeamGrandine isimli serverimi kapattım yani reklam içermiyor önceden dediğim gibi !marketi de marketin orjinal sitesindeki scriptinden ayarlamanız gerekir
Onun dışında üzümüne ye bağını sorma derim pakette ne arasan var Düzenlenmiş marketli tek paket bu içindeki !jail !silahver gibi şeylerde sadece bu pakette var

Togito

Trainee

• "Togito" is male

• Send private message

12

Saturday, October 3rd 2015, 11:34am

Paketin çalışması için Hızlı indirme serverinizin bulunması lazım onu satın almak için : https://server.nitrado.net/tur/servicetypes/orderselect/9

QuickMaster KB yanlış cevap vermişim addons > sourcemod > configs > store klasörü içindeki configlerden düzenleyebiliyorsunuz

Togito

Trainee

• "Togito" is male

• Send private message

13

Saturday, October 3rd 2015, 1:46pm

http://www.mediafire.com/download/tkaage…a/tkrcemrkt.rar
Bu rar ın içindeki dosyaları csgo > csgo > addons > sourcemod > configs > store klasörünün içine atıp içindekilerle değiştirirseniz
Komutlar bu şekilde değişecektir :
!banka kredi miktarını gösterir
!market marketi açar
!avm Genel market plugini menüsünü açar
!canta envanterinizi görüntüler
!hediye hediye gönderir
!kabul hediye kabul eder
!iptal aktif hediyeyi reddeder
!geriode !sat iade menusunu acar

burakkk123

Beginner

Date of registration: Sep 20th 2015

• Send private message

14

Saturday, October 3rd 2015, 2:04pm

Togito yeni bir modeli nasıl ekleyebilirim?

Togito

Trainee

• "Togito" is male

• Send private message

15

Saturday, October 3rd 2015, 2:25pm

Oyun serverine ve fastdll serverine modelin dosyalarını attıktan sonra MYsql e giriş yap oradan da markete ekle birde fiyat değiştirmeyi sormuşsun onuda mysql den yapacaksın mysql de düzenlemek biraz zor gelebilir onun için ben hazır olarak verdim herşeyi
Şuan marketinde ve serverinde bulunan model trails vs. dosyalar ideal sayıda daha fazlası sunucunda sorunlar çıkartabilir bence değiştirmek için hiç uğraşma olduğu gibi kullan

Fiyat düzenlemek için mySQL e gir kullanıcı adına tıkla market dosyaları listelenir itemse tıkla istediğin eşyayı düzenle fiyat değiştir
Şu linkte market kurulumu anlatılıyor biraz incele mySQL hakkında birazda olsa fikir edinebilirsin yardımcı olabilir
https://board-tr.nitrado.net/index.php?p…&threadID=11654

lashous

Beginner

Date of registration: Aug 26th 2015

• Send private message

16

Sunday, October 4th 2015, 12:13am

togito

togito türkçe hali için düzgün link atarmısın içi boş onun

Togito

Trainee

• "Togito" is male

• Send private message

17

Sunday, October 4th 2015, 9:21am

uyardığın için teşekkürler yanlış atmışım dolusu : http://www.mediafire.com/download/tkaage…a/tkrcemrkt.rar

lashous

Beginner

Date of registration: Aug 26th 2015

• Send private message

18

Monday, October 5th 2015, 9:28pm

birde o yardım panelinin pluginini atabilirmisin tek halinde

Togito

Trainee

• "Togito" is male