You are not logged in.

Dear visitor, welcome to Nitrado Türkiye Ön Ödemeli Gameserver Kiralama Forum. If this is your first visit here, please read the Help. It explains in detail how this page works. To use all features of this page, you should consider registering. Please use the registration form, to register here or read more information about the registration process. If you are already registered, please login here.

NiekHD

Intermediate

• "NiekHD" is male
  • "NiekHD" started this thread

Date of registration: Oct 6th 2013

• Send private message

1

Sunday, January 19th 2014, 11:36pm

Battlefield 3 - Sıkca Sorulan Sorular | S.S.S.

• Battlefield 3 - Sıkça Sorulan Sorular | S.S.S.
[b]
Ping nedir? Ne işe yarar?[/b]
Ping oyuncunun bilgisayarının sunucu ile kurduğu bağın tam olarak ne kadar gecikmeli olduğunu gösteren birimdir. Yani 50Ms ile oyun oynanıyor ise bir bir hareket yaptığımızda sunucunun bu hareketten 50Ms sonra haberi olacak demektir. Kısacası ne kadar az ise o kadar iyi.

Neden serverlardan durmadan kickleniyorum?
Öncelikle bunu adminlerin yapmadığınızı bilmeniz gerek.Bunun sebebi punkbusterinizin güncel olmaması bu yüzdende punkbuster otomatik olarak sizi oyundan kickliyor , punkbusteri güncellemeyi deneyin.Punkbusteri aşaağıdaki linkten manual update edebilirsiniz.

Jet de güdümlü füzeyi nasıl kullanabilirim?
Oyunda anlam veremediğim bir olayda bu araçlardaki olması gereken kitlerin birçoğunun sonradan puanla açılması. Güdümlü füzeyi açmak için ilk önce uçakla bir şekilde 300 puan kasıp flare(Smoke) açmalı ondan sonra ise bir 700 puan daha kasıp güdümlü füzeleri açmanız gerekiyor.Füzeyi açtıktan sonra aracın iç kamerasına geçtikten sonra 2 ye basıp uçan herhangi bir ava aracına üstlenebilirsiniz.

Limited Edition - Standart Edition arasında ne fark var?
  1. Limited Edition: Dice ın yaptığı açıklamaya göre BF 2 den gelen 4 farklı harita ve içinde bf nin en sevilen haritası Strike At Karkandında bulunduğu harita paketine ücretsiz sahip olacaklar.
  2. Standart Edition: için ise bu harita paketinin ücretli yada ücretsiz verileceğini dair bilgiler yok.Sanılanın aksine bu harita paketi oyun çıktığında aktif olmayacak ve 1-2 ay sonra aktif edilecek yani limitid edition sahipleride oyunun başında bu haritalara ulaşamayacaklar.
Battlelog nedir? Battlelog olmadan oyun oynanmaz mı?
Battlelog BF3 ün belkemiği olarak tasarlanmış. Oyuna battlelog olmadan giremiyoruz. Tek kişilik senaryo modu dahil oyunun tüm modlarına battlelog dan ulaşıyoruz. Ayrıca oyunda geçirdiğimiz zamanın çok detaylı şekilde istatistiklerine de ulaşabiliyoruz. Arkadaşlarımız ile karşılaştırma yapabiliyoruz. Ayrıca origin friend sistemiyle ayrı olarak çalıştığından Bf 3 için arkadaşlarınızı ayrıca battlelogdan eklemeniz gerekiyor.

Oyuna girmeden önce arkadaşlar ile buluşabileceğimiz bir lobi varmı?
Evet battlelog da parti sistemi mevcut. Fakat denediğimiz sürüm beta olduğundan olabilir en fazla 8 kişi aynı partiye girebiliyor. Bu şu an için bir handikap olarak gözüküyor.

Serverı satın aldım, Nasıl kullanacağım? Panel verilecekmi?
Evet, bizden Battlefield 3 sunucusu satın aldığınızda size ait paneliniz olucaktır. Bu panel üzerinden tüm ayarlamaları ve düzenlemeleri yapabileceksiniz.

Oyun sunucumun, dosyaları yedekleniyormu? Veri kaybı yaşarmıyım?
Oyun serverınızın Oyun dosyaları ve MysQl veri tabanı günlük olarak yedeklenir.

Sizden BF3 sunucusu aldığımda Procon verilecekmi?
Evet Procon ücretsiz olarak verilecektir.

Oyun için çıkan Resmi DLC'ler sunucuyu kiraladığımda olucakmı?
Evet, Tüm DLC'lere ücretsiz olarak sahip olucaksınız.

Kiraladığımız server, Orjinal BF3'midir?
Evet, Resmi Ranked Server EA/DICE den!

Server kiralarken, kurulum ücreti olucakmı? Kiraladığımızda ne zaman açılır?
Hayır, Kurulum ücreti olmuyacak ve serverınız hemen online olucaktır.

Oyun içi güncellemeler mevcutmudur? Yoksa bunları kendim mi yapmam lazım?
Güncelleme işlemleri otomatik olarak yapılmaktadır.

Server satın almayı düşünüyorum fakat Panel'i merak ediyorum.. Satın almadan görme imkanımız varmıdır?
Elbette; bu adresten detaylı olarak inceliyebilirsiniz.

PunkBuster oyunda olmadığım zaman, Log dosyası tutarmı? Kayıtları görebilecekmiyim?
Elbette, oyunda olsanızda, olmasanızda log dosyaları tutulur. Örnek Görüntü

Battlefield 3 serverı kiraladım fakat, daha sonra değiştirme imkanım varmıdır?
Evet, Nitrado bünyesinde 80 tane oyun mevcut. İstediğinize geçebilirsiniz. Hatta bu işlemi BF3 panelinizden bile yapabilirsiniz. Örnek Görüntü

Battlefield 3 panelimden, harita değiştirebilirmiyim?
Evet, Panelinize giriş yaptıktan sonra, menüden "Maplari Yonet" kısmından istediğiniz haritayı açabilir ve ya değiştirebilirsiniz.

This post has been edited 1 times, last edit by "IbrahimKoc" (Oct 17th 2014, 7:37pm)

Rate this thread