You are not logged in.

[PLUGIN] Market Plugini

Dear visitor, welcome to Nitrado Türkiye Ön Ödemeli Gameserver Kiralama Forum. If this is your first visit here, please read the Help. It explains in detail how this page works. To use all features of this page, you should consider registering. Please use the registration form, to register here or read more information about the registration process. If you are already registered, please login here.

wolwermert

Beginner

• "wolwermert" started this thread

Date of registration: Jan 18th 2016

• Send private message

1

Monday, January 18th 2016, 11:01pm

Market Plugini

İyi Günler Nitrado ailesi ben Faction Server kurmakta bulunuyorum fakat serverimde market yapıcam marketi yapmam için elbet bi market plugini lazım ama yapmak istediğim tabeleya örnek http://googledrive.com/host/0B1Zb5bBIMWl…KOXM/mcsign.png gibi olucak böyle altına depolamak için chest koymak istiyorum bildiğiniz plugin varmıdır ve kurulum videosu felan varmıdır yardımcı olursanız sevinirim iyi günler :thumbsup:

zeropro

Intermediate

• "zeropro" is male

Date of registration: Jan 4th 2015

Occupation: elektronik

• Send private message

2

Tuesday, January 19th 2016, 12:29am

Şunu mu demek istiyorsunuz,sandığa ıtem koyucam ve o ıtemı o sndıgın basındakı tabela ile satacagım.eger bu ise demek istedıgını chestshop plugını ıle yapılabılır ayrıca bu plugınle sandıksız dırek tabela yaparakda sunucunuzda eşta satabılırısnız.
İyi olmak kolaydır,zor olan adil olmak...

RoseIProZek

Beginner

• "RoseIProZek" is male

Date of registration: Jul 13th 2015

• Send private message

3

Tuesday, January 19th 2016, 9:04am

Chest Shop

Öteki hesaba geçtim şimdilik açtım kurulum videosu atarmısınız peki buldum chestshop muş
GALAXY MC <3
İP:5.62.127.205:10600

Rate this thread