You are not logged in.

Dear visitor, welcome to Nitrado Türkiye Ön Ödemeli Gameserver Kiralama Forum. If this is your first visit here, please read the Help. It explains in detail how this page works. To use all features of this page, you should consider registering. Please use the registration form, to register here or read more information about the registration process. If you are already registered, please login here.

BeratcanRG

Beginner

• "BeratcanRG" started this thread

Date of registration: Oct 5th 2015

• Send private message

1

Friday, February 5th 2016, 1:27pm

BungeeCord Connection Throotled!

Merhabalar, Sunucum Hub Bir Sunucu BungeeCord Kurulu Fakat Bir Oyuncu Diyelimki PvP Sunucusuna Geçti. 2.Oyuncu Ayni Sunucuya Geçmek Istediginde Connection Throotled Diyor Ve 2DK Sonra Gidiyor. BungeeCord Configimde Connection Throotled Bölümü -1 de?

2.Hata: Lobi Sunucumda BungeeCord Açıktı. Bende CakmaLobi Kurdum BungeeCordu ÇakmaLobiye Aldım. Bagladim Butun Sunuculari. Butun Sunuculara Gidiyor Fakat Lobideki BungeeCordu Açmadan Gitmiyor Lobiye.

Birde Bug Bildirmek Istiyorum.
BUG: Banlanan Nitrado Hesabındaki Sunucuları Açma Yöntemi Var.
Yöntem: FileZilla'dan Sunucunun FTPsine Girip stop yazan belgeyi silip restart adinda dosya olusturmak. 2Dk Bekleyince sw aciliyor.

• "OzgurPirinc" is male

Date of registration: Oct 12th 2014

• Send private message

2

Monday, February 8th 2016, 1:24pm

Throotled hem bungeecord configinizde hemde bukkit.yml üzerinde -1 olmalı.

2. sorunuzu daha detaylı sorabilirseniz sevinirim.

FTP üzerinden yapılan işlemden haberdarız.

EMK2000

Beginner

• "EMK2000" has been banned

Date of registration: Jan 1st 2016

Occupation: HistoryNetwork Yönetmek

• Send private message

3

Saturday, February 13th 2016, 1:51pm

Merhabalar, Sunucum Hub Bir Sunucu BungeeCord Kurulu Fakat Bir Oyuncu Diyelimki PvP Sunucusuna Geçti. 2.Oyuncu Ayni Sunucuya Geçmek Istediginde Connection Throotled Diyor Ve 2DK Sonra Gidiyor. BungeeCord Configimde Connection Throotled Bölümü -1 de?

Bunun Anlamı: Yavaş Gir Çok Kişi Girmeye Çalışmış Demek Benim Sunucumda Öyle SkyBlok 70 Kişi Giriyor ben bi relodd atıyorum 10 15 dakika Dedin Hatayı Alıyorum Çünkü Hepsi Gİrmeye Çalışıyor

Rate this thread