Sie sind nicht angemeldet.

Lieber Besucher, herzlich willkommen bei: Nitrado Türkiye Ön Ödemeli Gameserver Kiralama Forum. Falls dies Ihr erster Besuch auf dieser Seite ist, lesen Sie sich bitte die Hilfe durch. Dort wird Ihnen die Bedienung dieser Seite näher erläutert. Darüber hinaus sollten Sie sich registrieren, um alle Funktionen dieser Seite nutzen zu können. Benutzen Sie das Registrierungsformular, um sich zu registrieren oder informieren Sie sich ausführlich über den Registrierungsvorgang. Falls Sie sich bereits zu einem früheren Zeitpunkt registriert haben, können Sie sich hier anmelden.

walkerjb

Schüler

• »walkerjb« ist männlich
  • »walkerjb« ist der Autor dieses Themas

Registrierungsdatum: 19. Februar 2015

Beruf: Öğrenci

• Nachricht senden

1

Freitag, 1. Mai 2015, 01:04

Jailbreak Server Kurulumu (v1.2)

Merhaba arkadaşlar bu başlık altında Counter-Strike: Global Offensive'de nasıl Jailbreak için gerekli pluginleri kurabileceğinizi anlatacağım. Modları hazırlamadan önce panelinizden Counter-Strike: Global Offensive sunucusu almayı unutmayın. Slot sayısı en az 24 olursa oyunu tadını çıkarabilirsiniz.

(1/2) Kurulumdan sonra RCON şifrenizi güncelleyiniz.

(2/2) Plugin paketi yüzünden sunucunun yavaşlaması Nitrado'nun arızası değildir. Sourcemod'un güncellemesiyle stabil olmayan pluginler sunucunun yavaşlamasına neden olmaktadır. Bü yüzden bu plugin paketi yüklüyse ticket atmayın, bu forumun altına sorunu detaylı bir şekilde yazın.

Adım #1
Pluginlerin çalışabilmesi için öncelikle Sourcemod'un yüklü olması gerekir. Bunu core plugin olarak da düşünebilirsiniz. Sourcemod'u Nitrado panelinden kolaylıkla indirebilirsiniz. Server panelinize girdikten sonra soldaki menüden (Ek Paket) sekmesine girip oradan SourceMod 1.6.3 (+ MetaMod 1.10.4) yazısının yanındaki yükle butonuna basarsanız hemen yüklenir. Yükleme bittikten sonra ikinci adıma geçebilirsiniz.

Adım #2
Şimdi sıra pluginleri yüklemeye geldi. Gerekli pluginlerin .zip halini aşağıda bulabilirsiniz. Pluginleri yükleyebilmek için öncelikle FileZilla gibi bir FTP Client aracılığı ile sunucunuza bağlanmanız gerek. Bağlandığınızda csgo/csgo/ yolunda ilerleyerek asıl Counter-Strike: Global Offensive oyun için dosyalarının bulunduğu yere gelirsiniz. Eğer klasörler aşağıdaki resimdeki klasörlerle eşleşiyorsa doğru yerdesiniz :)

Bu aşamada yapmanız gereken indirdiğiniz .zip dosyasındaki her şeyi eksiksiz bir şekilde içinde bulunduğunuz dizine yerleştirmeniz gerekmekte. Kısacası .zip'i bir klasöre çıkartın ve içindeki alt klasörleri FileZilla'ya sürükleyin. Upload (karşıya yükleme) hızınız ile ters orantılı olarak işlemin tamamlanması için gereken süre değişebilir. Dosyalar yüklenirken internet hızınızın yavaşlaması normaldir (eğer tek kanal kullanıyorsanız). Dosyaların yüklenmesi tamamlandığında 3. adıma geçebilirsiniz.

NOT: FileZilla penceresi iki alt pencereden oluşmaktadır. Soldaki taraf sizin local (yerel) dosyalarınızı, sağdaki taraf ise sunucudaki dosyaları görebilirsiniz. Dosyaları sürüklediğinizde sağ taraftaki pencereye sürüklemeyi unutmayın.

Adım #3
Şimdi sıra haritaları yüklemeye geldi. maps/ klasöründeki de_ ve cs_ ile başlayan haritaları silin. Bu sayede sunucunuzda casual ve competitive türündeki haritalar dönmez. Bu haritaları sildikten sonra sıra Jailbreak haritalarını yüklemeye geldi. Örneğin http://csgo.gamebanana.com/maps/180411 adresinden ba_jail_minecraftparty_v6 haritasını indirebilirsiniz. Haritayı indirdikten sonra .bsp ve .nav ile biten dosyaları maps/ klasörüne atın. İşiniz bittiğinde klasörünüz resimdeki gibi gözükecektir.

Adım #4
Şimdi sıra kendinize adminlik vermeye geldi. JailbreakPaketi ▸ addons ▸ sourcemod ▸ configs ▸ admins.cfg yolunu takip ederek admins.cfg dosyasını notepad ile açın. Buradan kullanıcılara kurucu, admin ve moderatör yetkileri verebilirsiniz. "identity" yazan yere istediğiniz kullanıcının Steam ID'sini yazarak ona istediğiniz yetkiyi verebilirsiniz. Fakat "group" değerinin doğru olduğunu kontrol edin. Dosyayı değiştirdikten sonra tekrardan admins.cfg dosyasını sunucunuzdaki yerine uploadlamayı unutmayın. Yoksa değişikliğiniz etkisini göstermez. Ayrıca bu işlemi yaptıktan sonra sunucunuza da reset atmayı unutmayın.

Adım #5
Jailbreak sunucularının bir de FastDL sunucusu olmak zorundadır. Çünkü yüksek boyuttaki dosyalar (özellikle harita) FastDL sunucusu olmadan oyuncuların bilgisayarlarına inemez. Bu yüzden en az 500 mb'lik dosya indirme sunucusu kiraladıktan sonra aşağıdaki rehberden FastDL sunucunuzu kurun. Gerekli dosyalar aşağıda.

Rehber: FastDL Sunucu Bağlantısı

Yüklü Olan Başlıca Pluginler
Abner BHOP -> Bunny Hop Plugini.
Admin Connect Message -> Admin sunucuya bağlandığında gelen uyarı.
Admin List -> !admins yazınca gözüken admin listesi.
Advertisements -> Chatte gözüken reklam mesajları.
Autorespawn -> Surf modu için ölünce yeniden doğma.
CD Announcer -> Yeni bir oyuncu sunucuya girdiğinde ve oyuncu sunucudan çıktığında chatte çıkan özel mesaj.
Chat Colors CSGO -> Renkli chat yazısı.
CSGO Flashlight -> El feneri modu.
Give Weapons -> Oyuncuya silah verme.
Glow -> Oyuncuyu parlatma.
Hook Grab Rope -> Adminler için kanca modu.
Join Sound -> Sunucuya giren oyuncu için müzik. (Hazır olarak Manian - Welcome to the Club Now ile gelmekte.)
Reset Score -> !rs yazarak skorunu temizleme.
RockTheVote! -> Harita değiştirme (!rtv yazarak gerekli oy toplama)
Simple Chat Processor -> Renkli chat yazıları için.
Parachute -> Paraşüt modu.
Skin Chooser -> Adminler için özel skinler.
Team Change -> Oyuncunun takımını değiştirme.
Switch -> Oyuncunun takımını değiştirme.
Team Restrict -> Oyuncuların CT takımına geçmesini engelleme.
Third Person -> Üçüncü kişi bakış açısı (!tp ile)

Bu pakette toplamda 60 tane plugin birlikte çalışmaktadır. Yukarıda yazdığım pluginler sadece başlıca olanlar. Lütfen 2 hafta uğraştıktan sonra kusursuzluğa ulaşan bu plugin paketi için emeğime saygı gösterin ve bu paketi başka bir yere yüklemeyin.

Sadece Nitrado tarafından kiralanan sunucular içindir.

Bu plugin paketinde 2 adet yasaklı plugin bulunmaktadır! Plugin paketini indirdikten sonra alttaki dizinlerden silebilirsiniz.

• csgo/csgo/addons/sourcemod/configs dizininde bulunan csgo_wpaints.cfg
  • csgo/csgo/addons/sourcemod/plugins dizininde bulunan franug_weaponpaints.smx
  • csgo/csgo/addons/sourcemod/translations dizininde bulunan franug_weaponpaints.phrases.txt
  • csgo/csgo/addons/sourcemod/plugins dizininde bulunan sm_knifeupgrade.smx
  • csgo/csgo/addons/sourcemod/translations dizininde bulunan knifeupgrade.phrases.txt

Modpack İndirme
Oyun Sunucunuz için: WalkerJetBat Jailbreak v1.2
FastDL Sunucunuz İçin: WalkerJetBat Jailbreak v1.2 (FastDL)

Şifre: nitrado.net

Harita İndirme: GameBanana
Harita Yükleme: Harita Nasıl Yüklenir?

EDİT:

ARKADAŞLAR LÜTFEN BURADAN İNDİRDİĞİNİZ PLUGİNLERİN GÜNCEL OLDUĞUNDAN EMİN OLUNUZ. DOĞRU PLUGİNLERİ DOĞRU YERLERE YÜKLEYİN. AKSİ DURUMDA SERVERINIZ ÇALIŞMAYABİLİR.

Dieser Beitrag wurde bereits 28 mal editiert, zuletzt von »AlpYuksel« (24. Januar 2017, 10:40)

smt287

Profi

• »smt287« ist männlich

Registrierungsdatum: 13. April 2014

• Nachricht senden

2

Freitag, 1. Mai 2015, 08:03

Hemen deniyorum kardeşim, sağol :)

|Kişisel Websitem|
|Discord|
|Steam|

walkerjb

Schüler

• Nachricht senden

3

Samstag, 2. Mai 2015, 00:41

Çalışıp çalışmadığını bildirirsen sevinirim :)

xxantre

Anfänger

Registrierungsdatum: 2. Mai 2015

• Nachricht senden

4

Samstag, 2. Mai 2015, 09:55

Mükemmel bir konu olmuş. Kaç gündür bunu arıyorum hiçbir yerde bulamadım. Şuan dosyaları upload ediyorum bir sıkıntı çıkarsa yardım edeceğini umuyorum :) Eline sağlık.

Xantre

Anfänger

Registrierungsdatum: 1. Mai 2015

• Nachricht senden

5

Samstag, 2. Mai 2015, 10:00

Nasıl editleniyor bilmiyorum neyse. Plugin paketindeki pluginleri yazarsan sevinirim.

walkerjb

Schüler

• Nachricht senden

6

Samstag, 2. Mai 2015, 22:42

Nasıl editleniyor bilmiyorum neyse. Plugin paketindeki pluginleri yazarsan sevinirim.
Yazacağım. Merak Etme :D Bu arada pluginlerin listesini konsola "sm plugins list 11" "sm plugins list 22" "sm plugins list 33".. yazarak öğrenebilirsin.

Registrierungsdatum: 25. Mai 2015

• Nachricht senden

7

Montag, 25. Mai 2015, 18:24

Walker kardeşim ben senin jb paketini yukledim çalışıyor teşekkür ederim fakat adminlik veremiyorum dedigini yaptım çalışmadı admin simple dan yaptım ama sadece kurucu yapabiliyorum admin veya mod yapamıyorum bi yardım edebilirsen

WalkerJB

Schüler

• »WalkerJB« ist männlich
  • »WalkerJB« ist der Autor dieses Themas

• Nachricht senden

8

Montag, 25. Mai 2015, 18:51

Z tagini koymaman lazım eğer yazısının kurucu olmasını istemiyorsan. Ayrıca hazırladığım admin.cfg dosyasında hata yapmış olabilirsiniz. Mümkünse o dasyının resmini atarsanız kontrol ederim.

bendeniz08

Anfänger

Registrierungsdatum: 28. Dezember 2013

• Nachricht senden

9

Mittwoch, 27. Mai 2015, 12:02

Z tagini koymaman lazım eğer yazısının kurucu olmasını istemiyorsan. Ayrıca hazırladığım admin.cfg dosyasında hata yapmış olabilirsiniz. Mümkünse o dasyının resmini atarsanız kontrol ederim.
Kardeşim Market Pluginini de atarsan sevinirim .

themessive

Anfänger

Registrierungsdatum: 28. Mai 2015

• Nachricht senden

10

Donnerstag, 28. Mai 2015, 12:24

Merhaba ben eskiden bu paketten sorunsuz kullanıyordum serverimde ama güncellmeden sonra paket bozuldu sanırsam ağ bağlantı sonlandırma yazıyor sağ üstte ve sonra atıyor plugin paketini kurmadan önce denemiştim birde o zaman sorun yoktu arkadaşımdada aynı sorun var acil destek lütfen.

WalkerJB

Schüler

• Nachricht senden

11

Donnerstag, 28. Mai 2015, 16:53

Yarın akşam gerekli güncelleme çıkacaktır.

WalkerJB

Schüler

• Nachricht senden

12

Donnerstag, 28. Mai 2015, 16:55

Kardeşim Market Pluginini de atarsan sevinirim .
Market plugini zaten hazır bir plugin. Onu kurmak zor iş. Kurulumu her sunucu için farklı olacağından ve MySQL bilgisi gerektirdiğinden uzun bir rehber hazırlamam lazım. Final haftası sürecinde olduğum için de zaman ayıramıyorum.

bendeniz08

Anfänger

Registrierungsdatum: 28. Dezember 2013

• Nachricht senden

13

Freitag, 29. Mai 2015, 14:21

Yarın akşam gerekli güncelleme çıkacaktır.
Güncelleme Gelince linkini atarmısın ??

WalkerJB

Schüler

• Nachricht senden

14

Samstag, 30. Mai 2015, 14:06

Linki zaten otomatik olarak değişecektir konu başlığı ile (v1.1.2 gibi)

antheras55

Anfänger

Registrierungsdatum: 30. Mai 2015

• Nachricht senden

15

Samstag, 30. Mai 2015, 14:38

Merhaba hocam paylaşım için teşekkürler çalışıyor fakat Nitrado.netin serverdaki reklamlarını nasıl kaldırabiliriz onu forumda paylaştım yazmışsınız fakat ben forumda bulamadım. Sizin sunucularınızı kullanıyoruz yardımcı olursanız sevinirim şimdiden teşekkürler...

WalkerJB

Schüler

• Nachricht senden

16

Samstag, 30. Mai 2015, 16:46

https://forums.alliedmods.net/showthread.php?t=155705 adresindeki postta nasıl kaldırıldığı yazıyor.

themessive

Anfänger

Registrierungsdatum: 28. Mai 2015

• Nachricht senden

17

Sonntag, 31. Mai 2015, 18:28

Sunucu yardımcısı vip gibi tagları nasıl ekliyebilirim adminlik ve kurucu tagları gözüküyor ama sunucu yardımcısı nı nasıl yapıcam mesela

WalkerJB

Schüler

• Nachricht senden

18

Mittwoch, 3. Juni 2015, 21:12

Onun için csgo_chat_colors.cfg dosyasını kendi istedğinize göre düzenlemeniz gerekiyor. Yabancı forumlarda çokça örnek mevcut.

trollerbec

Anfänger

• »trollerbec« ist männlich

Registrierungsdatum: 21. Mai 2015

• Nachricht senden

19

Sonntag, 7. Juni 2015, 15:00

Yeni yetki nasıl ekleyebilirim?
"İşletim sistemi seks gibidir, bedava olunca daha güzeldir."
-Linus Torvalds

WalkerJB

Schüler

• Nachricht senden

20

Sonntag, 7. Juni 2015, 17:31

Yeni yetki nasıl ekleyebilirim?
Yukarıda bahsettiğim admins.cfg dosyasından ekleyebilirsin..

Zurzeit sind neben Ihnen 2 Benutzer in diesem Thema unterwegs:

2 Besucher

Thema bewerten