You are not logged in.

Dear visitor, welcome to Nitrado Türkiye Ön Ödemeli Gameserver Kiralama Forum. If this is your first visit here, please read the Help. It explains in detail how this page works. To use all features of this page, you should consider registering. Please use the registration form, to register here or read more information about the registration process. If you are already registered, please login here.

Birildarin

Beginner

• "Birildarin" started this thread

Date of registration: Mar 26th 2016

• Send private message

1

Saturday, March 26th 2016, 4:03pm

Minecraft Server Şikayet

Selamün Aleyküm.

Server İp:profesmc.nitrado.net
Oyun İçi İsim:TurkTimHD

Bu Serverde Adminler Yan Çar Açıyor Ve Yan Çarına İtemleri Dolduruyolar Bedavadan %0 Emek ile

Sonra /warp arena gittikten sonra bize dalıyolar ve kill çekiyolar.Serverde 15 Saat Uğraştım Serveri En Zengini Oldum Sonra Ben Adminin Yan Çarı Olduğunu
Söyleyine

Ban Yedim !

Bu Serverin Kapanmasını İstiyorum..
Sebepsiz Ban Yedim Resmen. Ya Banım Açılsın Yada Bu Server Kapansın !

smt287

Professional

• "smt287" is male

Date of registration: Apr 13th 2014

Occupation: Öğrenci

• Send private message

2

Saturday, March 26th 2016, 6:19pm

Sunucudaki yetkililere malesef Nitrado karışmaz eğer slot bugu vs yapılırsa Nitrado el atar. Eğer kötü bir server oldugunu düşünüyorsanız zaten oynamayabilirsiniz. Birsürü güzel sunucu var :)

|Kişisel Websitem|
|Discord|
|Steam|

• "AhmetHakan" is male

Date of registration: Jun 22nd 2015

Occupation: Öğrenci

• Send private message

3

Tuesday, March 29th 2016, 9:07am

Arkadaşında dediği gibi, böyle sunucularda oynamanıza gerek yok bir sürü kaliteli sunucu var. Ne yazık ki biz bu duruma karışamayız, sunucu sahibinin kararlarına biz karışamıyoruz.

Rate this thread