You are not logged in.

Dear visitor, welcome to Nitrado Türkiye Ön Ödemeli Gameserver Kiralama Forum. If this is your first visit here, please read the Help. It explains in detail how this page works. To use all features of this page, you should consider registering. Please use the registration form, to register here or read more information about the registration process. If you are already registered, please login here.

• "AlpYuksel" is male
  • "AlpYuksel" started this thread

Date of registration: Aug 11th 2015

Occupation: Öğrenci

• Send private message

1

Saturday, April 16th 2016, 6:11pm

Unturned Kit Plugini Ve Kit Oluşturma

Konu yararlı mı ?

A total of 169 Votes have been submitted.

74%

Evet, yararlı. (125)

26%

Hayır, yararsız. (44)

Unturned Kit Plugini Ve Kit Oluşturma

Gerekli Öğeler:

Kits for Rocket Kurulumu:

İlk olarak "Kits for Rocket" bağlantısına gidiyoruz. ("Gerekli Öğeler" Kısmında üstüne basmanız yeterli.)

1. Girdiğimiz bağlantıda birazcık aşağı indiğimizde, bizi "Download" tuşu, sekmesi karşılıyor. O sekmeye giriyoruz.
2. Sonrasında "Development build" Yazan butona tıklıyoruz.

3. İndirdiğim dosyayı "Rar"dan çıkartıyorum. İçinde gelen "kits.dll" Adlı dosyayı FTP yardımıyla, sunucumda "/unturned/servers/Nitrado/Rocket/Plugins" dosyalarını takip ettikten sonra, oraya kopyalıyorum.

4. Sonrasında oyun içerisinden "/rocket reload" yazıyorum ve Rocket'i yeniliyorum, bunun yanında plugin de kurulmuş oluyor.

Kurulum tamam.

Kit Ekleme:

Kurulumdan sonra Plugins'in içine Kits adlı bir dosya oluşuyor. Onun içinde Kits.configuration.xml dosyası var onu bilgisayarınıza kopyalayınız. Ve Notepad++ ile açınız.

Bir örnek, bu resimde var bu kit standart olarak geliyor.

Name tagları içerisine kitimin adını yazıyorum.
XP tagları içerisine kiti alınca yanında kaç experience verilecekse onu ayarlıyorum.
Vehicle tagları içerisine kitin yanında hangi araç verilecekse onun araç kodunu yazıyorum.
Items taglarını açıyoruz ve
Item tagları içerisine "id" nesnenin identity numarası, "amount" miktarı.
Items taglarını kapatıyoruz.
Cooldown tagları kitin kaç saniyede bir alınabileceğidir.

GlobalCooldown tagları bütün kitlerin kaç saniyede alınabileceğidir. (Kitin kendi süresi + Global süresi)

Not : Bunu böyle yapıp bırakırsanız bu kitleri kimse alamaz. Permission.config.xml Dosyasında hangi yetkiye vermek istiyorsanız,
Permission tagları içerisinde
(Kitleri Görme) kits
(Belirli Kiti Alma)kit.KitIsmi
(Bütün Kitleri Alma)kit.*
-------------------------------------------------------------------

Beni NitradoTurkiye.nitrado.net TeamSpeak 3 Adresimizde Bulabilirsiniz.

This post has been edited 11 times, last edit by "AlpYuksel" (Apr 29th 2016, 11:33pm)