You are not logged in.

Dear visitor, welcome to Nitrado Türkiye Ön Ödemeli Gameserver Kiralama Forum. If this is your first visit here, please read the Help. It explains in detail how this page works. To use all features of this page, you should consider registering. Please use the registration form, to register here or read more information about the registration process. If you are already registered, please login here.

• "farukkutlu96" started this thread

Date of registration: Apr 11th 2016

• Send private message

1

Tuesday, April 19th 2016, 12:15am

[RUST] Server Kapanma ve User Bağlantı Sorunları

Merhabalar, sunucunuzdan 60 kişilik (24 slot) ve 2 gb ram destekli ekonomik server host satın aldım. Öncesinde kendi bilgisayarımdan hostladığım bir serverım ve ufak bir oyuncu kitlem vardı. Serverımı sizin hostunuza taşıdıktan sonra bazı oyuncular oyuna giriş yapamamaya başladılar. Birçok siteden, forumdan, oyun destek ekibinden ve oyuncuların tecrübelerinden edindiğim bilgiler sorunun host ile kaynaklı olduğuna işaret ediyordu. Denemek üzere server save'ini kendi kişisel bilgisayarımdaki servera geçirdim ve giriş yapamayan oyuncuların rahatlıkla girebildiğini gördüm, Nitrado hostlu başka serverlara da giriş sağlayabiliyorlardı.
Bu sorundan ayrı olarak serverımın ani kapanma ve yeniden açılma sorunları başladı. Genel olarak serverımda ortalama 15 oyuncu oynamakta gün içinde bu sayı 20-25’e ulaşırken geceleri ise 3-6 kişiye düşüyor. Bu söylediklerim son 2 gün için geçerli. Serverım ilk aldığım günden beri ani restart sorunları yaşamakta. Bunu son 2 günde ise belirli saatlerde neredeyse her 5 dk’da bir restart atacak şekilde 2-3 saat neredeyse girişi imkansız kılıyor. Dün bu sorunlar ilk yaşandığında bir ticket gönderdim ve bana dönüş olarak RAM yetersizliği söylendi. Bugün 13:00 civarı ise RAM sayımı 4gb’a çıkarttım, slot sayısını da 34'e çıkarttım. Sadece 15 kişi oynarken bile her 5 dk’da bir kapanıp açılma olayı devam etti. Tekrar ticket gönderdiğimde ise bana plugin kaynaklı olduğunu söylediler ve bir log dosyası resmi gönderdiler. Gönderdikleri resimdeki log hataları 'üç gün öncesine ait' hatalardı ve bahsi geçen gün hatalı olan plugini silmiştim, kendi kişisel bilgisayarımdan hostladığım serverda deneyip sıkıntı kalmadığını teyit etmiştim. Pluginleri ise güncelleme geldiğinde hiç vakit geçmeden güncellemekteyim. Teknik olarak teamspeak olsun telefon olsun hiçbir şekilde bir yardım elde edemiyorum ve gerçekten ticket’tan başka bir çarem de yok ne yazık ki! Forum'dan destek alabilmek umuduyla yazıyorum. Bir kusurum veya telaffuz hatam varsa özür diliyorum.

• "AlpYuksel" is male

Date of registration: Aug 11th 2015

Occupation: Öğrenci

• Send private message

2

Tuesday, April 19th 2016, 6:30pm

Merhaba farukkutlu96,

Öncelikle Nitrado'yu Tercih Ettiğiniz İçin Teşekkür Ederiz.

Anlattıklarınıza göre, sorun bir pluginle kaynaklı değil. O yüzden sizleri ticket desteğe yönlendirmeliyim. Malesef ki buradan size yardımcı olmayacağız.

Anlayışınız için teşekkür ederiz.

Rate this thread