Sie sind nicht angemeldet.

[SA:MTA] Çok Önemli

Lieber Besucher, herzlich willkommen bei: Nitrado Türkiye Ön Ödemeli Gameserver Kiralama Forum. Falls dies Ihr erster Besuch auf dieser Seite ist, lesen Sie sich bitte die Hilfe durch. Dort wird Ihnen die Bedienung dieser Seite näher erläutert. Darüber hinaus sollten Sie sich registrieren, um alle Funktionen dieser Seite nutzen zu können. Benutzen Sie das Registrierungsformular, um sich zu registrieren oder informieren Sie sich ausführlich über den Registrierungsvorgang. Falls Sie sich bereits zu einem früheren Zeitpunkt registriert haben, können Sie sich hier anmelden.

TheGod

Anfänger

• »TheGod« ist der Autor dieses Themas

Registrierungsdatum: 10. Juni 2016

• Nachricht senden

1

Freitag, 10. Juni 2016, 21:39

Çok Önemli

Merhabalar,

Ben Freeroam server kurmak çok istiyorum ama fazla bir bilgim yok. Bir kaç sorum olucak size bana detaylı anlatırsanız sevinirim.

1) https://board-tr.nitrado.net/index.php?p…&threadID=10913 bu linkte ki konudan dosyaları indirdim, bunların hepsini direk resources'e mi atmam gerek yoksa ayrılacak dosyalar da var mı?

2) Scriptleri nasıl etkinleştiririm ve teker teker config soyasına yazmadan başka bir kolay yolu var mı? Çok uğraştıracak çünkü.

3) Verdiğim linkteki dosyalarda hazır araba scleri var ama ben bu arabaları değiştirmek istiyorum ne yaparım?

4) Linkteki dosyalar 1GB'tı aşıyor, oyuncular sunucuya girerken 1GB dolmasını mı bekleyecek?

Şimdiden teşekkürler iyi forumlar.

ByDeathKisS

Anfänger

• »ByDeathKisS« ist männlich

Registrierungsdatum: 13. Juni 2016

Beruf: 112 Acil Sağlık Hizmetleri

• Nachricht senden

2

Montag, 13. Juni 2016, 20:29

1-) Evet Bunların Hepsini resources'e Atmanız Gerekmektedir.

2-) Bunların hepsini çalıştırmak için ekstra olarak Panelden Config Editör tıklayın ve MTAserver.cfg yi düzenle seçin. Orada en aşağıya inip aşağıda altı çizili olan yeri kopyalayıp bi aşağıya yapıştırın. Kırmızı olan yeri scriptinizin isimini yazınız. Artık her serveri başlattığınızda o scriptiniz otomatik olarak başlayacaktır. ( Unutmayın Zip Dosyalarında script.zip şeklinde yazmayı unutmayınız. )

3-) Buradaki araçları GGMM denilen programlarla düzenliyebilirsiniz.

4-) 1GB'tın Hepsini İndirmez Bu Sayı Yarıya Kadar İnmektedir.

İyi Forumlar...

• »ibrahimozdemir« ist männlich

Registrierungsdatum: 28. Juni 2016

• Nachricht senden

3

Dienstag, 28. Juni 2016, 05:06

1.) Tüm dosyaları atmanıza gerek yok tavsiyem kontrol edip tek tek atmanızdır . Sebebi ise aralarında bozuk olan scriptler serverinizde boşuna yer kaplar ve hatalara sebep olabilir .

2.) ByDeathKisS çok güzel cevaplamış ..

3.) Arabaları değiştirmek istiyorsanız örnek verirsek her araba scriptinin ayrı kodları vardır

Örnek bir araç client.lua kodu :

Quellcode

1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
--By ibrahimozdemir

function AracYukle422()
    local txd = engineLoadTXD ('Dosyalar/1.txd')
    engineImportTXD(txd,422)
    local dff = engineLoadDFF('Dosyalar/2.dff',422)
    engineReplaceModel(dff,422)
end
addEventHandler('onClientResourceStart',getResourceRootElement(getThisResource()),AracYukle422)

By ibrahimozdemir

Bu araç scriptinizi server'a atıp çalıştırınca 422 kodlu eski gta aracı yerine yepyeni bir araç gelecektir ..

F1 E ekleyeceğiniz araç kodu örnek verirsek şu şekilde olmalıdır ;

<catalog type="vehicle">
<group name="Yeni Arabalar">
<group name="New Cars">
<vehicle id="429" name="Dodge Viper" />
<vehicle id="436" name="Honda Civic" />
<vehicle id="440" name="Mercedes Sprinter" />
<vehicle id="550" name="Ford Connect" />
<vehicle id="541" name="Bugatti Veyron" />
<vehicle id="540" name="Audi A4" />
<vehicle id="422" name="Peugeot 206" />
<vehicle id="402" name="Bmw e30" />
<vehicle id="562" name="Bmw M3 GTR" />
<vehicle id="422" name="Arac adi" />
</group>
</group>

4.) Belli olmaz içinde bozuk olan olabilir dediğim gibi denemek lazım .

Saygılar .
İbrahim Özdemir
<php
Merhaba Nitrado !
?>

Verwendete Tags

ACil, FREEROAM, mta, yardim

Thema bewerten