You are not logged in.

[CS:GO] Plugin İstek

Dear visitor, welcome to Nitrado Türkiye Ön Ödemeli Gameserver Kiralama Forum. If this is your first visit here, please read the Help. It explains in detail how this page works. To use all features of this page, you should consider registering. Please use the registration form, to register here or read more information about the registration process. If you are already registered, please login here.

botfaruk

Beginner

• "botfaruk" started this thread

Date of registration: Jun 14th 2016

• Send private message

1

Tuesday, June 14th 2016, 6:27pm

Plugin İstek

Beyler bi plugin istiyorum eğer mümkünse yaparmısınız

mesela sw her map değiştiriğinde iç ie girmeme kodunu yazmak zoruna kalıryorum veya ws pluginin 20 saniye süresini -1 yapmak için kod yazıyorum bunları hiç yazmamak için her zaman devrede tutmak için bi plugin varmı lütfen cevaplayın yeni server açtım onun için istiyorum

Kodlardan Birkaçı
sm_cvar mp_forcecamera 0
sm_weaponpaints_roundtimer -1

• "QuickMaster" is male

Date of registration: Sep 18th 2015

• Send private message

2

Tuesday, June 14th 2016, 6:31pm

Knife hakkında yardımcı olamaz sana nitrado ama diğerini server.cfg atarsan sorun çözülür.

botfaruk

Beginner

• "botfaruk" started this thread

Date of registration: Jun 14th 2016

• Send private message

3

Tuesday, June 14th 2016, 6:34pm

benim isteğim bu kodları her map değiştiğinde otomatik yazan bi plugin yapıyormu

• "yusufemre78" is male
  • "yusufemre78" has been banned

Date of registration: Apr 4th 2016

Occupation: Bilgisayar yazılım ve donanım.

• Send private message

4

Tuesday, June 14th 2016, 8:01pm

Server.cfg'nize

mp_forcecamera 0
sm_weaponpaints_roundtimer -1

Kodlarını Ekleyin Sorun Çözülecektir. Noblock pluginini kullanırsanız iç içe girme sorunları olmaz eğer plugins klasörünüzde noblock.smx dosyası var ise cfg/sourcemod/map-cfg klasöründeki cfg dosyalarında gereken modlara " sm plugins load noblock " yazarsanız sorun çözülür.
İnternet Sitemiz: www.arcade-gaming.net
Csgo Server İp : 185.26.147.236:27015
Ts3 İp: arcade.teamspeak3.pro

Rate this thread