Sie sind nicht angemeldet.

Lieber Besucher, herzlich willkommen bei: Nitrado Türkiye Ön Ödemeli Gameserver Kiralama Forum. Falls dies Ihr erster Besuch auf dieser Seite ist, lesen Sie sich bitte die Hilfe durch. Dort wird Ihnen die Bedienung dieser Seite näher erläutert. Darüber hinaus sollten Sie sich registrieren, um alle Funktionen dieser Seite nutzen zu können. Benutzen Sie das Registrierungsformular, um sich zu registrieren oder informieren Sie sich ausführlich über den Registrierungsvorgang. Falls Sie sich bereits zu einem früheren Zeitpunkt registriert haben, können Sie sich hier anmelden.

byciga

Anfänger

• »byciga« ist der Autor dieses Themas

Registrierungsdatum: 12. Juni 2016

• Nachricht senden

1

Dienstag, 26. Juli 2016, 18:30

Sunucu sıklıkla exception io.netty.handler.timeout.readtimeoutexception hatası

[19:25:17 WARN]: Can't keep up! Did the system time change, or is the server overloaded? Running 62219ms behind, skipping 1244 tick(s)

Sunucudan herkesi "exception io.netty.handler.timeout.readtimeoutexception " hatası ile atıyor ve yaklaşık 1 dk sonra yukardaki yazıyı gösteriyor konsolda.

Sunucum 4GB rame sahip ve 52 adet plugin bulunmakta.

LOG dosyasında herhangi bir hata yoktur. Sizce sorun ne? Rami mi arttırmak gerekiyor?

berkanteser

Anfänger

• »berkanteser« wurde gesperrt

Registrierungsdatum: 29. November 2014

• Nachricht senden

2

Dienstag, 26. Juli 2016, 18:36

Öncelikle hata anladığım kadarıyla sisteme yani sunucuya çok yükleniyorsun plugin 52 tane olmaz pluginlerini azalt skript kullan onların yerine (forumda ararsan plugin yerine kullanabileceğin skriptleri bulabilirsin.)
Bende 28-29 Plugin ve 3GB Ram Var
Kaç Tane Dünya Açık Sunucuda ?
ve sunucunun 1 tane log dosyasını atarsan hatalarını çözmede yardımcı olabilirim.

byciga

Anfänger

• Nachricht senden

3

Dienstag, 26. Juli 2016, 18:49

Sunucumda 2 adet dünya var.

Log dosyası buyrun:

http://hastebin.com/yuqosewete.vhdl

zaferkaan1231

Fortgeschrittener

• »zaferkaan1231« ist männlich

Registrierungsdatum: 8. Juli 2015

• Nachricht senden

4

Dienstag, 26. Juli 2016, 21:40

Merhaba
Öncelikle Sorununuzun çözümünü Bilmiyorum Ama şunu beriltmek isterim
pluginlerini azalt skript kullan onların yerine (forumda ararsan plugin yerine kullanabileceğin skriptleri bulabilirsin.)
Demişsiniz Dediyin Şey tamamen Yanlış Yani demek istediyim şey Puligin varken Neden skript Kullanak ?
Evet bazı yerlerde Skript Hayatımızı kurtara bilir ama puligini Varken skript Kulanmak Mantıksız
<<PowerfulCraft>>
Play.PowerfulCraft.Net
1.7.X - 1.8.X
Hub Server

berkanteser

Anfänger

• Nachricht senden

5

Dienstag, 26. Juli 2016, 23:39

Merhaba
pluginlerini azalt skript kullan onların yerine (forumda ararsan plugin yerine kullanabileceğin skriptleri bulabilirsin.)
Demişsiniz Dediyin Şey tamamen Yanlış Yani demek istediyim şey Puligin varken Neden skript Kullanak ?
Evet bazı yerlerde Skript Hayatımızı kurtara bilir ama puligini Varken skript Kulanmak Mantıksız
Pluginlerde Bir Ton Gereksiz Kod Var Ama Skriptte Bunu Kendi İsteğine Göre Azaltabiliyosun Komut Değiştirebiliyorsun ve Plugin Değiştiğinde Restart Atman Gerekirken Skript 'te /sk reload all Yazman Yeterli, İşte Bu Yüzden Skript Daha Çok Ayrıcalığı Var Söylebilirim...

EnesAkkaya

Fortgeschrittener

• »EnesAkkaya« ist männlich

Registrierungsdatum: 16. April 2016

• Nachricht senden

6

Mittwoch, 27. Juli 2016, 00:20

Merhabalar
Öncelikle bizim hizmetimizi tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz.

Log dosyasını inceliyordum, bir pluginde versiyon uyuşmazlığı gördüm.

Quellcode

1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
[19:47:07] [Server thread/ERROR]: [Votifier] Error initializing vote receiver. Please verify that the configured
[19:47:07] [Server thread/ERROR]: [Votifier] IP address and port are not already in use. This is a common problem
[19:47:07] [Server thread/ERROR]: [Votifier] with hosting services and, if so, you should check with your hosting provider.
java.net.BindException: Address already in use
	at java.net.PlainSocketImpl.socketBind(Native Method) ~[?:1.7.0_71]
	at java.net.AbstractPlainSocketImpl.bind(Unknown Source) ~[?:1.7.0_71]
	at java.net.ServerSocket.bind(Unknown Source) ~[?:1.7.0_71]
	at com.vexsoftware.votifier.net.VoteReceiver.initialize(VoteReceiver.java:81) [votifier-1.9.jar:?]
	at com.vexsoftware.votifier.net.VoteReceiver.<init>(VoteReceiver.java:75) [votifier-1.9.jar:?]
	at com.vexsoftware.votifier.Votifier.onEnable(Votifier.java:172) [votifier-1.9.jar:?]
	at org.bukkit.plugin.java.JavaPlugin.setEnabled(JavaPlugin.java:321) [craftbukkit.jar:git-Bukkit-12698ea]
	at org.bukkit.plugin.java.JavaPluginLoader.enablePlugin(JavaPluginLoader.java:332) [craftbukkit.jar:git-Bukkit-12698ea]
	at org.bukkit.plugin.SimplePluginManager.enablePlugin(SimplePluginManager.java:404) [craftbukkit.jar:git-Bukkit-12698ea]
	at org.bukkit.craftbukkit.v1_8_R3.CraftServer.loadPlugin(CraftServer.java:342) [craftbukkit.jar:git-Bukkit-12698ea]
	at org.bukkit.craftbukkit.v1_8_R3.CraftServer.enablePlugins(CraftServer.java:314) [craftbukkit.jar:git-Bukkit-12698ea]
	at net.minecraft.server.v1_8_R3.MinecraftServer.s(MinecraftServer.java:406) [craftbukkit.jar:git-Bukkit-12698ea]
	at net.minecraft.server.v1_8_R3.MinecraftServer.k(MinecraftServer.java:370) [craftbukkit.jar:git-Bukkit-12698ea]
	at net.minecraft.server.v1_8_R3.MinecraftServer.a(MinecraftServer.java:325) [craftbukkit.jar:git-Bukkit-12698ea]
	at net.minecraft.server.v1_8_R3.DedicatedServer.init(DedicatedServer.java:235) [craftbukkit.jar:git-Bukkit-12698ea]
	at net.minecraft.server.v1_8_R3.MinecraftServer.run(MinecraftServer.java:504) [craftbukkit.jar:git-Bukkit-12698ea]
	at java.lang.Thread.run(Unknown Source) [?:1.7.0_71]

Kullandığınız eklentinin sunucunuza uygun sürümü yüklemeyi deneyiniz.

Ekstra olarak:
Timings değerlerinizi(raporlarınızı) gönderebilir misiniz? Bir bakalım.

İyi forumlar!
YENİLER BİLMEZ! :)

zaferkaan1231

Fortgeschrittener

• »zaferkaan1231« ist männlich

Registrierungsdatum: 8. Juli 2015

• Nachricht senden

7

Mittwoch, 27. Juli 2016, 10:15

Merhaba
Pluginlerde Bir Ton Gereksiz Kod Var Ama Skriptte Bunu Kendi İsteğine Göre Azaltabiliyosun Komut Değiştirebiliyorsun ve Plugin Değiştiğinde Restart Atman Gerekirken Skript 'te /sk reload all Yazman Yeterli, İşte Bu Yüzden Skript Daha Çok Ayrıcalığı Var Söylebilirim...
Dediyim Gibi Skript Çoğu yerde Hayat kurtarıyor Ama Puligin Varken Skripte Hiç ama hiç gerek yok
<<PowerfulCraft>>
Play.PowerfulCraft.Net
1.7.X - 1.8.X
Hub Server

MD_Optional

Schüler

• »MD_Optional« ist männlich
  • »MD_Optional« wurde gesperrt

Registrierungsdatum: 6. März 2016

• Nachricht senden

8

Mittwoch, 27. Juli 2016, 11:35

HideAndCustomPlugins Kaynaklı Olabilir Bu Hata Bu Plugini Biz Indirmeden Önce Yoktu Dimi ?
ITRADO ORUM

byciga

Anfänger

• Nachricht senden

9

Mittwoch, 27. Juli 2016, 13:56

Sunucumda HideAndCustomPlugins plugini yok.

Merhabalar
Öncelikle bizim hizmetimizi tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz.

Log dosyasını inceliyordum, bir pluginde versiyon uyuşmazlığı gördüm.

Kaynak kod

1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22

[19:47:07] [Server thread/ERROR]: [Votifier] Error initializing vote receiver. Please verify that the configured
[19:47:07] [Server thread/ERROR]: [Votifier] IP address and port are not already in use. This is a common problem
[19:47:07] [Server thread/ERROR]: [Votifier] with hosting services and, if so, you should check with your hosting provider.
java.net.BindException: Address already in use
at java.net.PlainSocketImpl.socketBind(Native Method) ~[?:1.7.0_71]
at java.net.AbstractPlainSocketImpl.bind(Unknown Source) ~[?:1.7.0_71]
at com.vexsoftware.votifier.net.VoteReceiver.initialize(VoteReceiver.java:81) [votifier-1.9.jar:?]
at com.vexsoftware.votifier.net.VoteReceiver.(VoteReceiver.java:75) [votifier-1.9.jar:?]
at com.vexsoftware.votifier.Votifier.onEnable(Votifier.java:172) [votifier-1.9.jar:?]
at org.bukkit.plugin.java.JavaPlugin.setEnabled(JavaPlugin.java:321) [craftbukkit.jar:git-Bukkit-12698ea]
at org.bukkit.plugin.java.JavaPluginLoader.enablePlugin(JavaPluginLoader.java:332) [craftbukkit.jar:git-Bukkit-12698ea]
at org.bukkit.plugin.SimplePluginManager.enablePlugin(SimplePluginManager.java:404) [craftbukkit.jar:git-Bukkit-12698ea]
at org.bukkit.craftbukkit.v1_8_R3.CraftServer.loadPlugin(CraftServer.java:342) [craftbukkit.jar:git-Bukkit-12698ea]
at org.bukkit.craftbukkit.v1_8_R3.CraftServer.enablePlugins(CraftServer.java:314) [craftbukkit.jar:git-Bukkit-12698ea]
at net.minecraft.server.v1_8_R3.MinecraftServer.s(MinecraftServer.java:406) [craftbukkit.jar:git-Bukkit-12698ea]
at net.minecraft.server.v1_8_R3.MinecraftServer.k(MinecraftServer.java:370) [craftbukkit.jar:git-Bukkit-12698ea]
at net.minecraft.server.v1_8_R3.MinecraftServer.a(MinecraftServer.java:325) [craftbukkit.jar:git-Bukkit-12698ea]
at net.minecraft.server.v1_8_R3.DedicatedServer.init(DedicatedServer.java:235) [craftbukkit.jar:git-Bukkit-12698ea]
at net.minecraft.server.v1_8_R3.MinecraftServer.run(MinecraftServer.java:504) [craftbukkit.jar:git-Bukkit-12698ea]
at java.lang.Thread.run(Unknown Source) [?:1.7.0_71]

Kullandığınız eklentinin sunucunuza uygun sürümü yüklemeyi deneyiniz.

Ekstra olarak:
Timings değerlerinizi(raporlarınızı) gönderebilir misiniz? Bir bakalım.

İyi forumlar! </init>
Votefier adlı plugini sildim ; fakat hala devam ediyor.

30 sn lik timings değerleri:
http://hastebin.com/dosogafale.vbs

kdr943

Anfänger

• »kdr943« ist männlich

Registrierungsdatum: 18. Juli 2014

• Nachricht senden

10

Donnerstag, 28. Juli 2016, 15:36

52 adet plugin nedir ???
bak birkaç tane pluginin hatalı olsa bile bu serverini çökertmeye yeterli olmaz 4gb ram ile.
gereksiz pluginlerin hepsini sil en azından bi 30 plugin civarına indir.
gereksiz dünyaları sil.
ufak tefek hatalar olsa bile çok etkilemez yine de panelden kontrol et, çöz.
çözemediğini buraya yaz yardımcı oluruz.
Üçüncü dünya savaşında hangi silahların kullanılacağını bilmiyorum ama dördüncü dünya savaşında taş ve sopa olacağından eminim. ''Albert Einstein''

MD_Optional

Schüler

• »MD_Optional« ist männlich
  • »MD_Optional« wurde gesperrt

Registrierungsdatum: 6. März 2016

• Nachricht senden

11

Freitag, 29. Juli 2016, 09:16

52 Plugin Biraz Fazla Plugin Listeni Atarmısın ?

ITRADO ORUM

byciga

Anfänger

• Nachricht senden

12

Freitag, 29. Juli 2016, 14:19

Sunucumun ramını 8 gb yaptım ; fakat hala aynı sorun devam ediyor. Sanırsam cpu fazla yükleniyor. Bunun için illa pl sayısını mı azaltmalıyım?

4-5 tane işe yaramayan pl sildim hala aynı.

berkanteser

Anfänger

• Nachricht senden

13

Samstag, 30. Juli 2016, 12:05

Sunucumun ramını 8 gb yaptım ; fakat hala aynı sorun devam ediyor. Sanırsam cpu fazla yükleniyor. Bunun için illa pl sayısını mı azaltmalıyım?

Votifier Çok Önemli Bir Plugin Mi Senin İçin ?
Benim Bildiğim Oyun İçinden Bir Sitenin Databasesine Birşeyler Gönderiyor.
Oylama Sistemi Gibi Bişey.
Votifier Kaldır veya Votifier'deki IP ve Port'u Değiştir / Düzelt.

byciga

Anfänger

• Nachricht senden

14

Samstag, 30. Juli 2016, 12:57

Votifier Çok Önemli Bir Plugin Mi Senin İçin ?
Benim Bildiğim Oyun İçinden Bir Sitenin Databasesine Birşeyler Gönderiyor.
Oylama Sistemi Gibi Bişey.
Votifier Kaldır veya Votifier'deki IP ve Port'u Değiştir / Düzelt.
Onu kaldırdım zaten. Onun haricinde 4-5 adet gereksiz pl de kaldırdım.

ChunkLoader pluginini kullanıyorum. Bu pl ile yaklaşık 20 tane yeri chunkloader set yaptım. Çünkü bazen setblock komutu "cannot block outside the world" hatası veriyor ki bunun nedeni chunk load olamaması.Bununla ilgili yeri chunkload set yaptığım zaman haliyle hata vermiyor. Acaba bu kadar chunkloader set yaptığım için sunucuyu zorluyor olabilir mi ?

byciga

Anfänger

• Nachricht senden

15

Sonntag, 31. Juli 2016, 20:03

Arkadaşlar , özellikle , nitrado yetkililerinden yardım bekliyorum. Sorunum hala devam etmekte.

*5 dakikalık timings değerlerim:

http://hastebin.com/utatadurel.vbs

*Log dosyam:

http://hastebin.com/qomileqaka.vhdl

*Sunucumda 2 adet dünya bulunmaktadır. "world" ve "plotworld"(nether ve end i saymadım.)

*Sunucu çöktüğüde CPU ve RAM deki değişiklik:(En sondaki 20.00 anı çökme anı. CPU %0 oluyor.)

DENEDİKLERİM------***

- world dünyasında chunkfix yaptım.
- Plugin sayımı azalttım.
- Ramı 4GB den 8GB ye çıkardım.

smt287

Profi

• »smt287« ist männlich

Registrierungsdatum: 13. April 2014

Beruf: Öğrenci

• Nachricht senden

16

Montag, 1. August 2016, 19:50

Skript plugininizi güncelleyin. Loglarda hata veriyor. Ek olarak rankup skriptinizde sunucuyu çökertiyor olabilir.

|Kişisel Websitem|
|Discord|
|Steam|

byciga

Anfänger

• Nachricht senden

17

Dienstag, 2. August 2016, 00:30

Skript pluginin en son versiyonu https://dev.bukkit.org/bukkit-plugins/skript/files/84-2-1-2/ gösteriyor bukkitdev de

Bundan daha yeni bildiğiniz versiyonu var mı bunu mu indireyim ?

Ayrıca rankup.sk kaldırınca başka bir şeyi gösterdi log dosyası :

http://hastebin.com/wizopequza.vhdl

smt287

Profi

• »smt287« ist männlich

Registrierungsdatum: 13. April 2014

Beruf: Öğrenci

• Nachricht senden

18

Dienstag, 2. August 2016, 15:05

https://www.skunity.com/Skript burdan indirip deneyin.

|Kişisel Websitem|
|Discord|
|Steam|

byciga

Anfänger

• Nachricht senden

19

Dienstag, 2. August 2016, 16:04

https://www.skunity.com/Skript burdan indirip deneyin.
Dropbox linki silinmiş.

berkanteser

Anfänger

• Nachricht senden

20

Dienstag, 2. August 2016, 16:24

Ya log dosyan eski yada votifieri kaldırmamışsın,
Plugin listesi eksiksiz at bende gereksizleri ve kullanbileceğin alternatifleri söyleyeyim.

Thema bewerten