You are not logged in.

Dear visitor, welcome to Nitrado Türkiye Ön Ödemeli Gameserver Kiralama Forum. If this is your first visit here, please read the Help. It explains in detail how this page works. To use all features of this page, you should consider registering. Please use the registration form, to register here or read more information about the registration process. If you are already registered, please login here.

XD_Gamer

Trainee

• "XD_Gamer" started this thread

Date of registration: Nov 7th 2013

• Send private message

1

Wednesday, March 19th 2014, 8:40pm

Arkadaşlar kaç gb ram yeter ? /NiekHD özellikle bakabilirsen sevinirim.

Merhaba arkadaşlar ,
Daha önceden buna benzer bir konu açmıştım.Önceden söylenilen önerilere uydum ve tekrar bu konuyu açıyorum.
Şimdi ben sunucuma , yukarıda bahsettiğim gibi çeşitli minigamesler ekliyorum.Bunun için sunucu zorlanacak elbette.
Bu yüzden gereksiz pluginleri ve dünyaları sildim
Sizce böyle bir servere kaç gb ram yeterli olur ? Yakın zamanlarda bir sunucu açacağım ve belli bir
Ram belirlemek istiyorum.
Silinenler :
**Motdmanager yerine server.properties'den renkli motd yazdım
**SimpleRegionMarket kullanmak istemedim.Onun yerine tarla ve pazarı arsalarına kurabilirler diye düşündüm.
**Eventler rain şeklinde olmayacağı için LetItRain'i kaldırdım
**NoPl yerine Worldguard ile komutu yasakladım
**EssentialsAntiBuild'in görevini worldguard yaptığı için kaldırdım
**FriendlyHopper'in görevini de aynı şekilde worldguard yapıyor bu yüzden bunu da kaldırdım
Eklenecekler
**Survivalgames
**Mobarena
**Minigames

Eğer bu şekilde yaparsam sunucudaki plugin sayısı 33 oluyor.
Dünyalar : world,world_nether,world_the_end,plotworld

Ve size yöneltmek istediğim bir sorular var ,

*Sizce sunucuda minigames olmalı mı ? Sunucunun tek amacı factions olursa oyuncular belli bir yerden sonra sıkılabilirler.

*Sizce survivalgames / mobarena v.b şeyler de ekleyeyim mi yoksa sadece minigames ile parkur , spleef , labirent gibi basit şeyler mi olsun ?

*Sunucuda lapis olmalı mı ?

Çok konuştum farkındayım :)
Ama görüşlerinizi almam gerekiyor.Konuyu okuyan herkes görüşlerini bildirirse çok sevinirim.
Şimdiden teşekkürler.

XD_Gamer

Trainee

• "XD_Gamer" started this thread

Date of registration: Nov 7th 2013

• Send private message

2

Wednesday, March 19th 2014, 8:44pm

Arkadaşlar bir de survivalgames pluginini eklemekten vazgeçtim.Oyun için sadece minigames ve mobarena plugini olacak.
Kaç gb ram yeterli olacağını bu unsura göre değerlendirin :)

NiekHD

Intermediate

• "NiekHD" is male

Date of registration: Oct 6th 2013

• Send private message

3

Wednesday, March 26th 2014, 12:05pm

XD_Gamer

Önerilere uyman güzel fakat, halen sunucu yönetimi konusunda eksikliklerin var.

Tekrar bir kaç öneri yapmak istiyorum. Öncelikle sizler için hazırlamış olduğumuz test serverımıza giriniz ve kontrol ediniz. (mc.nitrado.net)

Sorulara gelicek olursak.

- Sizce sunucuda minigames olmalı mı ? Sunucunun tek amacı factions olursa oyuncular belli bir yerden sonra sıkılabilirler.
- - Minigames plugini şart değil, commandblock ile parkur, vb. tarzda oyunlar için oyuncu bitirdiğinde item verdirebilirsiniz. Minigames için oluşturduğunuz (parkur, labirent vb.) alanda sethome tpa gibi komutlarıda engellediğinizde bu sorun kalkıcaktır. Yine aynı şekilde test serverımızdan bakabilirsiniz.

- Sizce survivalgames / mobarena v.b şeyler de ekleyeyim mi yoksa sadece minigames ile parkur , spleef , labirent gibi basit şeyler mi olsun ?
- - Kendi fikrimce, siz kendinize has mini oyunlar, alanlar oluşturun. Serverdaki oyuncu minigames geldiğinde sıkılmayacak diye bir durum yoktur, oyuncuların eğlenmesini, sıkılmamasını ve/veya iyi vakit geçirmesini sizler sağlarsınız. Siz sunucu ortamınızı optimize ettiğinizde oyuncular sıkılmaz zaten.

- Sunucuda lapis olmalı mı ?
- - Lapis ? * Lapis sizin sunucu kalitenizi al aşağı edicektir, sunucudaki elit oyuncu ve/veya kaliteli oyuncu seviyesini her zaman düşürür bunu unutmayın. Bunun yerine şöyle bir düzenleme yapabilirsiniz. Paralı Meslek yapabilirsiniz. Mesela meslek alanının bir bölümünü sünger yapın, sünger el ilede kazılsa kürek ilede kazılsa vb. aynı seviyede kazılır ve diğerlerine göre kazması zaman alır. Bu nedenle sünger adında ekstra meslek birimi ve ekstra satış yapabilirsiniz. Bunu ister paralı satın, 10 tl 5 TL gibi isterseniz genele açık yapın satışını daha karlı yapın. XP Problemimi oluyor ? XP-Farm yapın zombi arena yapın oyunculara veya mobarena yapın yine örneklemesi test sunucumuzda mevcut.

Rate this thread