Sie sind nicht angemeldet.

Lieber Besucher, herzlich willkommen bei: Nitrado Türkiye Ön Ödemeli Gameserver Kiralama Forum. Falls dies Ihr erster Besuch auf dieser Seite ist, lesen Sie sich bitte die Hilfe durch. Dort wird Ihnen die Bedienung dieser Seite näher erläutert. Darüber hinaus sollten Sie sich registrieren, um alle Funktionen dieser Seite nutzen zu können. Benutzen Sie das Registrierungsformular, um sich zu registrieren oder informieren Sie sich ausführlich über den Registrierungsvorgang. Falls Sie sich bereits zu einem früheren Zeitpunkt registriert haben, können Sie sich hier anmelden.

EnesAkkaya

Fortgeschrittener

• »EnesAkkaya« ist männlich
  • »EnesAkkaya« ist der Autor dieses Themas

Registrierungsdatum: 16. April 2016

• Nachricht senden

1

Freitag, 30. September 2016, 22:12

Saldırı (DDoS) Hk.

DDoS nedir?:

DDoS saldırısı (Distributed Denial of Service attack), çoklu sistemlerde hedef sistemin kaynakları ya da bant genişliği istilaya uğradığı zaman oluşur, bunlar genellikle bir veya birden fazla web sunucusudur. Bu sistemler saldırganlar tarafından çeşitli yöntemler kullanılarak bağdaştırılır.

DDoS'u kimler yapabilir/nasıl yapılır?:

DDoS'un yapılabilmesi iyi bir ağ alt yapısı, kullanışlı ve hızlı bir makine(sanal sunucu)'nuz olması gerekmektedir. Eğer bunların bir tanesinde bir sıkıntı varsa bütün döngü bozulabilirler. Bu konularda iyi bir alt yapınız varsa ve sanal sunucuyu aldığınız şirket size bu hakları tanıyorsa(genellikle bu hakları tanımazlar çünkü DDoS atmak kesinlikle ve kesinlikle bir suçtur!!) makinenizde bir problem çıkmaz fakat habersizce yaparsanız makinenizi kapatabilirler.
Yapımı ise makinenize internette veya özel kodlanmış skriptler bulunmaktadır, bunlar ile yapılmaktadır(tabi BotNet'i saymazsak). Ve skriptti kullandığınız'da makinenizin ağ alt yapısında kullanma yapacağı gibi performans düşmesi de oluşabilir.

Detaylı Açıklama: https://tr.wikipedia.org/wiki/Bili%C5%9Fim_su%C3%A7lar%C4%B1

Sık Sorulan Sorular?:

Nitrado üzerinden bir sunucu aldım, bütün korumaları(bot saldırısı,ani çökme sorunları, vesaire) yaptım fakat hala sunucum çöküyor. DDoS yiyorum çözümü nedir?

İlk olarak bu sorunu gelirsek Bot Saldırısı konusunda herhangi bir koruma yapılması biraz zor bir iştir. Siz botu engelleseniz bile proxy(ağ) olarak bir saldırı yiyebilirsiniz ve buda sunucuda lag olduğunu gösterir.
Ve bunu siz DDoS olarak görebilirsiniz fakat değildir. DDoS geçmişinizde herhangi bir kanıt bulunmayacaktır. Çünkü DDoS yemediniz...

DDoS koruması fiyatı nedir?

Açıkçası bunun net bir fiyatı yoktur. Fakat size şunu söylemek isterim. Google tarafından SEO'su iyi olan bir e-ticaret forumu var. Onun korumasını aşağıdaki şirket üstlenmektedir. Ve yaklaşık cüzi bir miktar verilmemektedir. Sitenin hiti büyük olduğunu gibi, saldırı olma olasılığı çok yüksek olacaktır.

Peki bu DDoS değil ise sunucumu ani çökmelerden nasıl kurtarabilirim?

Aşağıdaki konumuzu okuyabilirsiniz:

Sunucum sebepsizce çöküyor[Derleme]:
https://board-tr.nitrado.net/index.php?p…&threadID=24516

Birkaç Bilgi:

Yukarıdaki belirttiğim sorunlar arasında aranızda en sık sık sorulan 1. numaradaki soru olacaktır. Çünkü herkes bu konuyla alakalı destek talepleri göndermektedir. DDoS'u yapan kişi bir sorumluluk üstlenmektedir. Belki de bu sorumluluk altında kalacaktır. Çünkü siz DDoS yediğiniz zaman Nitrado sistemleri engellemektedir. Nitrado yapılan bir DDoS(saldırı)'yı tespit ettiğinde gerekli işlemleri yapmaktadır.

Nitrado sizlere bot koruması sunmamaktadır. Forum üzerinde oluşturduğumuz konuları inceleyerek bunlardan yardım alabilirsiniz.

YENİLER BİLMEZ! :)

Dieser Beitrag wurde bereits 4 mal editiert, zuletzt von »Epidemides« (27. Oktober 2016, 05:10)

Thema bewerten