You are not logged in.

Dear visitor, welcome to Nitrado Türkiye Ön Ödemeli Gameserver Kiralama Forum. If this is your first visit here, please read the Help. It explains in detail how this page works. To use all features of this page, you should consider registering. Please use the registration form, to register here or read more information about the registration process. If you are already registered, please login here.

DoqToR

Trainee

• "DoqToR" is male
  • "DoqToR" has been banned
  • "DoqToR" started this thread

Date of registration: Feb 25th 2014

• Send private message

1

Sunday, March 30th 2014, 1:55pm

Mini Games Spleef Elmas Kürek Verme

Merhaba Arkadaşlar Ben Bundan Önce Bir Konu Açtım Lütfen Onada Cevap Bekliyorum Neyse Şimdiki Sorum Şu Ben Serverime Mini Games Plugini Yükledim Ama
Spleef Kurdum Herşey Tamam Yalnız Oyuna Başlayınca İtem Vermiyor ./mgm set spleef loadout add 277 Yazıyorum Fakat Bir Sayfa Açılıyor Orda Cam Resmi Felan Var Ama Menü Yani Orası Nasıl Yapacam Şimdiden Teşekkürler Server 1.7.2

XD_Gamer

Trainee

Date of registration: Nov 7th 2013

• Send private message

2

Monday, March 31st 2014, 8:07pm

Bir önceki sürümünü kullan ^^

NiekHD

Intermediate

• "NiekHD" is male

Date of registration: Oct 6th 2013

• Send private message

3

Wednesday, April 2nd 2014, 3:13pm

Merhaba Arkadaşlar Ben Bundan Önce Bir Konu Açtım Lütfen Onada Cevap Bekliyorum Neyse Şimdiki Sorum Şu Ben Serverime Mini Games Plugini Yükledim Ama
Spleef Kurdum Herşey Tamam Yalnız Oyuna Başlayınca İtem Vermiyor ./mgm set spleef loadout add 277 Yazıyorum Fakat Bir Sayfa Açılıyor Orda Cam Resmi Felan Var Ama Menü Yani Orası Nasıl Yapacam Şimdiden Teşekkürler Server 1.7.2
Alttaki linkteki videoyu izleyiniz. (Tutorial 1.4 1.5 arası için yapılmış fakat kurmanız için bilgi sahibi olabilirsiniz.)

Source code

1
http://www.youtube.com/watch?v=7HmLi-VSUbo

ProGamers

Beginner

Date of registration: Mar 9th 2014

• Send private message

4

Wednesday, December 24th 2014, 8:42pm

merhaba hazır spleef le ilgili konu açılmışken soruyum dedim ben spleef yaptım herşey tamam ama arena yenilenmiyor yenilenmesini nasıl sağlarım lütfen yardımcı olun :(

ByMN

Banned

• "ByMN" is male
  • "ByMN" has been banned

Date of registration: Jul 1st 2014

• Send private message

5

Wednesday, December 24th 2014, 8:52pm

merhaba hazır spleef le ilgili konu açılmışken soruyum dedim ben spleef yaptım herşey tamam ama arena yenilenmiyor yenilenmesini nasıl sağlarım lütfen yardımcı olun :(
Yeni bir konu açın.Konu kilit.
[[+{=>:-|||/ MineBlok \|||-:<=}+]]

============================

-ya canım öyle işte çok çalıştık çok!!one!!1!
+Peki sayın Steve neden şirketinizin logosunu ısırılmıs elma yaptınız?
-elmadamı yemiyahh_?
============================

Rate this thread