You are not logged in.

Dear visitor, welcome to Nitrado Türkiye Ön Ödemeli Gameserver Kiralama Forum. If this is your first visit here, please read the Help. It explains in detail how this page works. To use all features of this page, you should consider registering. Please use the registration form, to register here or read more information about the registration process. If you are already registered, please login here.

EfeYazgi

Beginner

• "EfeYazgi" started this thread

Date of registration: Nov 29th 2016

• Send private message

1

Sunday, December 4th 2016, 7:38pm

MTA DD Serverimde Lag Sorunu

Merhaba nitrado ailesi.Öncelikle ben nitradodan 11 tlye ekonomik server satın aldım.Her şey güzel server iyi gidiyordu. Ama son iki gündür serverde laglar olmaya başladı mtayı silip tekrar kurdum panelden fakat yine sorunum çözülmedi scriptlere baktım aşırı bir script yok hatta önceki günlere göre çok daha az script bulunmakta.Farklı forumlarda paylaştım çoğu kişi ekonomik serveri normal yada prof servere dönüştür dediler.Sizlerinde görüşlerini almak istiyorum.Lütfen yardımcı olur musunuz ? :S :whistling:

Sadisen61

Trainee

• "Sadisen61" is male
  • "Sadisen61" has been banned

Date of registration: Aug 26th 2016

Occupation: Öğrenci

• Send private message

2

Sunday, December 4th 2016, 8:04pm

Merhaba

Bence Ekonomik DD icin yeterli değil ama kimisi var Ekonomik serverda on numara dd dizmiş hatasız lagsız bu senin ve scriptlerine bağlı .

Dnzyaren

Beginner

Date of registration: Nov 17th 2016

• Send private message

3

Tuesday, December 6th 2016, 9:09am

Teşekkürler arkadaşlar.

Sadisen61

Trainee

• "Sadisen61" is male
  • "Sadisen61" has been banned

Date of registration: Aug 26th 2016