Sie sind nicht angemeldet.

Lieber Besucher, herzlich willkommen bei: Nitrado Türkiye Ön Ödemeli Gameserver Kiralama Forum. Falls dies Ihr erster Besuch auf dieser Seite ist, lesen Sie sich bitte die Hilfe durch. Dort wird Ihnen die Bedienung dieser Seite näher erläutert. Darüber hinaus sollten Sie sich registrieren, um alle Funktionen dieser Seite nutzen zu können. Benutzen Sie das Registrierungsformular, um sich zu registrieren oder informieren Sie sich ausführlich über den Registrierungsvorgang. Falls Sie sich bereits zu einem früheren Zeitpunkt registriert haben, können Sie sich hier anmelden.

Akuas

Anfänger

• »Akuas« ist männlich
  • »Akuas« ist der Autor dieses Themas

Registrierungsdatum: 8. April 2017

Beruf: Öğrenci

• Nachricht senden

1

Donnerstag, 13. April 2017, 16:01

Domain Web Space(Hosting) Rehberi 1

Merhaba arkadaşlar yazımıza başlamadan site sahibi olmak isteyen arkadaşlara birkaç bilgi vermek istiyorum bu rehberimiz öğretici niteliğinde olacaktır temel bir bağlantı nasıl kurulur bunu anlatmak için sizi rehberimizin devamına davet ediyorum.

• ALAN ADI (DOMAIN)

Arkadaşlar her web sitesi için öncelikle bir adet alan adı yani Domain sahibi olmamız gerekiyor alan adı her insanın nasıl bir ismi oluyorsa bizimde sitemizin ismi yol göstereni o olacak. Birçok alan adı seçimi ülkemizde mevcut kendi oluşturacağınız site ile ilgili alan adınızı bir önceki yazımıza buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz. Hangi alan adını kullanacağınıza karar verdikten sonra nitrado üzerinden sipariş verip alan adımızı ayırtmış oluyoruz ve alan adı sizin üzerinize kayıtlı olmuş oluyor sizden başka birisi artık bu alan adını sipariş edemez firma farketmeksizin...

• WHOIS BİLGİSİ

WhoIs adındanda anlaşılacağı üzere aldığınız alan adının hangi firma hangi kullanıcı tarafından alındığına dair bilgi vermektedir, eğer ben bilgilerimi vermek istemiyorum diyorsanız alan adınızın paneli üzerinden WhoIs bilgilerinizi gizleyebilirsiniz.

• HOSTING(WEB SPACE)

Hosting Web Space sizin sitenizin dosyalarının bulunduğu kısımdır yani kısaca sunucunuz demek en doğrusu olur sizin sitenizde kullanacağınız dosyalar buraya upload(yükleme) edilir ve sitenizde bu dosyalar yayınlanır.
:!: UYARI:Sitenizde kullanacağınız dosyaların sorumluluğu tamamen size aittir nitrado bu gibi konularda size yardımcı olamaz.

• HOSTING VE DOMAIN BAĞLAMA(NAMESERVERS AYARI)

Hosting ve domain sahibi olduktan sonra birbirleri ile iletişim kurmaları gerekiyor bunun için nameserver ayarlarının yapılması gerek her hosting firması kendine ait nameserver barındırır bu nameserver'ler binevi adres gibi düşünülebilir. hosting name serverlerimizi öğrendikten sonra alan adımızın nameserver bölümünü sırasıyla istenilen nameserver adresleri ile değiştiriyoruz bağlantı böylece sağlanmış oluyor eğer bağlantıyı sağladınız fakat hala erişim yoksa 24 saatlik bekleme süresini beklemeniz gerekiyor bağlantılarda trafik olmasından kaynaklanabilir.

• SÜRE DOLDU AMA BAĞLANTIM OLMADI

24 Saat geçti fakat hala erişim yok mu? İnternet tarayıcımızın tüm çerezlerini temizliyoruz bunu yapmamızın sebebi eğer hatalı bir cache var ise onların temizlenmesi

• BAĞLANTIYI KURDUM, SUNUCUMA DOSYA YÜKLEMEK İSTİYORUM

Bağlantınız başarılı olduğuna göre artık sunucumuza dosya yükleyebiliriz bunun için öncelikle yardımcı olacak bir programa ihtiyacımız olacak FileZilla FTP server bu ihtiyacımızı karşılayacak indirip kurulumu tamamlıyoruz, fakat hangi bilgiler ile giriş yapacağınızı bilmiyorsanız hosting firmanıza ticket atıp bilgileri temin edebilirsiniz.

Dieser Beitrag wurde bereits 2 mal editiert, zuletzt von »Sadisen61« (13. April 2017, 18:22)