Sie sind nicht angemeldet.

Lieber Besucher, herzlich willkommen bei: Nitrado Türkiye Ön Ödemeli Gameserver Kiralama Forum. Falls dies Ihr erster Besuch auf dieser Seite ist, lesen Sie sich bitte die Hilfe durch. Dort wird Ihnen die Bedienung dieser Seite näher erläutert. Darüber hinaus sollten Sie sich registrieren, um alle Funktionen dieser Seite nutzen zu können. Benutzen Sie das Registrierungsformular, um sich zu registrieren oder informieren Sie sich ausführlich über den Registrierungsvorgang. Falls Sie sich bereits zu einem früheren Zeitpunkt registriert haben, können Sie sich hier anmelden.

mcbukkitmc

Anfänger

• »mcbukkitmc« ist männlich
  • »mcbukkitmc« wurde gesperrt
  • »mcbukkitmc« ist der Autor dieses Themas

Registrierungsdatum: 31. März 2014

Beruf: minecraft-ev-okul işte

• Nachricht senden

1

Mittwoch, 16. April 2014, 19:01

Arsa Satişi !

herkeze merhaba öncelikle..

ben sw de arsa satmak istiyorum sınırsız arsa değil tabiki tam olarak şöyle olucak bir bölge olucak etrafı 4 duvarla çevrili atıyorum içinde 20 tane pazar war
adam gelicek tıklıcak tabelasına alıcak arsayı tam olarak nasıl yapıcam ayrıntılı anlatırmısınız .yani arsaları tek tek nasıl wg licem nasıl satıcam pazarların olduğu yeri komple wg atıcammı hepsi bir bölgede olucak çnkü ...?_? cevaplarınızı bekliyorum ... :)ManodRama :)
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

IceCraft.nitrado.net [1.7.2]

• »meLodRama« ist männlich

Registrierungsdatum: 15. April 2014

Beruf: Web Progrαmming ♫

• Nachricht senden

2

Donnerstag, 17. April 2014, 19:23

Öncelikle Merhaba

Serverine pazar yapmak istiyorsan bence plotme plugini ile yeni bir dünya oluştur ve plugin ayarlarından Ne kadar arsa oluşturulacağını ayarla daha kolay olur ve uğraşmassın. Ama tabi ki yine sana kalmış ben senin sorunu yanıtlıyayım.
Bunun İçin gerekli olan plugin: WorldEdit ve WorldGuard 'dır

Öncelikle arsa yapıcağın yeri belirlemelisin.
Örnek olarak ben sana resimli bir şekilde anlatıcam:

Diyelimki benim yapacağım arsa bu ;

2 Kenarını seçiyoruz (Dikkat edin arsanın içerisi değil tam sınırı olmalı) ve şu kodları yazıyoruz;
//expand vert -> Bu o seçtiğimiz alanın en alttaki en yukarıdaki bloğa kadar seçilmesini sağlar.
/rg define arsa -> Bu oyuncuların arsanın sınırlarından başka biryer kırmaması için.

Ardından oyuncuların kırabileceği yeri ayarlamak için içinden 2 köşeyi seçiyoruz

Ardından tekrar
/rg define arsa1 -> Bu oyuncuların kullanabileceği alanı ayarlamak için.

Şimdi Alana 2 adet wg attık
Wg attığımızı kontrol etmek için elimize deri alıp wg attığımız alana sağ tıkladığımızda aşağıda attığımız wg gözükür.

SINIRA tıkladığımızda "arsa" yazarsa ve
İÇERİ tıkladığımızda "arsa" ve "arsa1" yazıyorsa doğru gidiyorsunuz demektir.

Yani şu şekilde;

Evet wg'mizide kontrol ettiğimize göre şimdi de wgler karışmaması ve oyuncuların arsalarını kullanabilmeleri için şu kodu yazıyoruz;
/rg setparent arsa1 arsa
yazdığımızda iş bitmiştir. Artık başka kod yazmamıza gerek kalmadı
ama bir şey unuttuk :)
Oyuncu arsayı satın almalı !
Tabelayı her hangi bir yere koyabiliriz. İstersen dünyanın bir ucuna arsa bir ucuna tabela koy. Oyuncu tabelaya tıkladığında o arsayı satın almış olucaktır.
Ama sana tavsiyem tabelayı satacağın arsanın yakınına koy ki alıcı hangi arsayı aldığının bilincinde olsun.

Ve Tabelaya şu şekilde yazıyoruz;
Yukarıdaki resimde arsa fiyatı 10.000 Yani 10 K.
Tabelayı koydukdan sonra otomatik olarak Arsanın boyutları gözüküyorsa doğru yapmışsınız demektir:

Umarım yararlı olmuştur. Anlamadığın konularda bana ulaşırsan sana yardımcı olmaya çalışırım.

Bu arada ismim MonodRama degil :)

meLodRama :)

İyi Oyunlar , Keyifli Forumlar.

mcbukkitmc

Anfänger

• »mcbukkitmc« ist männlich
  • »mcbukkitmc« wurde gesperrt
  • »mcbukkitmc« ist der Autor dieses Themas

Registrierungsdatum: 31. März 2014

Beruf: minecraft-ev-okul işte

• Nachricht senden

3

Freitag, 18. April 2014, 13:18

isminizi yanlış yazdım pardon...çok yardımcı oldunuz teşekkür ederim denedim ve oldu aynı tabela beyaz renk oldu işlemi yaptıktan sonra..teşekkürler bir kez daha :)
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

IceCraft.nitrado.net [1.7.2]

• »meLodRama« ist männlich

Registrierungsdatum: 15. April 2014

Beruf: Web Progrαmming ♫

• Nachricht senden

4

Freitag, 18. April 2014, 17:25

Lafımı olur yardımcı olabildiysem ne mutlu bana :)

İyi Oyunlar , Keyifli Forumlar