You are not logged in.

Dear visitor, welcome to Nitrado Türkiye Ön Ödemeli Gameserver Kiralama Forum. If this is your first visit here, please read the Help. It explains in detail how this page works. To use all features of this page, you should consider registering. Please use the registration form, to register here or read more information about the registration process. If you are already registered, please login here.

Depth

Süper Moderatör

• "Depth" is male
  • "Depth" started this thread

Date of registration: Aug 1st 2017

Occupation: Öğrenci

• Send private message

1

Tuesday, August 1st 2017, 11:18pm

Sunucu yönetim ekibi alırken nelere dikkat edilmeli?

Her minecraft sunucusun'da yönetim ekibi vardır. Fakat yönetim ekibi toplamak için kimler alınmalı?
Az çok belki " Sunucuma aldığım admin mapları sildi." gibi bir çok haberlerle ve isyanlarla karşılaşanlar olmuştur. Bunun sebebi,sunucunuza aldığınız kişinin güvenilir olup olmadığı,doğru kişiyi seçip seçmediğiniz ile alakalıdır. Peki nasıl seçeceğim? Nasıl güvenilir olup olmadığını anlayacağım?

Öncelikle "Hemen yetkili alayımda sunucuyu açayım" düşüncesine düşmeyin. Eğer kaliteli bir yönetim ekibi toplamak istiyorsanız doğru seçim yapın. Aşağıda ki listelere göz atalım ;
  • Sunucuya alacağınız yetkiliyi iyi seçin. Güvenilir olup olmadığını araştırın!
Yetkili alacağınız zaman sabırlı olun. Bir konu açarak yetkili alımı yapmayın. Araştırın,işinde iyi olanları seçin! Onlar size değil,siz onlara teklif sunun. Özel olarak konuşarak bir kaç soru sorun. Birbirinize güvenmeden iş yapmayın!
  • Seçeceğiniz kişinin yaşına önem verin!
Yetkili alacağınız kişinin yaşını önemseyin. Olgunlaşmış kişileri deneyin. Aksi takdirde yaşı küçük olan yetkili arkadaşlar oyunculara kötü örnek olabilir. Minimum "15-16" yaş ve üstünü almaya gayret edin.
  • Tam Güvenmeden Yetki Vermeyin!
Aldığınız kişiye hemen tam yetki vermeyin! 1 hafta boyunca sunucunuz'da yaptığı işleri,sunucu içindeki saygısını ve bilgisini gözlemleyin. Test admin gibi gruplar açarak sunucunuz'da kişiyi deneyin. Eğer işini doğru yapıyor ise yetkisini tam olarak verebilirsiniz.
  • Aldığınız kişinin sözlerine dikkat edin!
Aldığınız kişinin konuşmalarına iyice odaklanın. Güven sarsacak kelimeler söylüyor ise asla yetkili almayın! Buna örnek vermek gerekirse ; "Bana güvenebilirsin işimde profesyonelim." gibi cümleleri söylüyor ve sık tekrarlıyor ise kesinlikle o kişiye güvenmeyin ve ilişkinizi kesin.
  • Sunucu dosyalarınıza erişim izni vermeyin!
Aldığınız kişi,dolandırıcı olabilir. Bu yüzden asla tam güvenmeden ve kaynaşmadan kesinlikle ftp ve benzeri bilgilerinizi vermeyin. Aksi takdirde sunucu haritalarınızı ve plugin paketi gibi bir çok dosyayı çalabilir,sunucunun dosyalarını silerek emeklerinizi boşa çıkartabilir.
  • Kesinlikle şifre paylaşmayın.
Hesap sorumluluğu %100 kullanıcıya ait olduğundan dolayı şifre paylaştığınız zaman kesinlikle müdahalede bulunamıyoruz. Yetkilileriniz panele erişsin istiyorsanız Kullanıcı Yetkisi verebilirsiniz.
https://board-tr.nitrado.net/index.php?p…&threadID=27246

This post has been edited 3 times, last edit by "AhmetHakan" (Sep 13th 2017, 1:23pm)

Rate this thread