You are not logged in.

Dear visitor, welcome to Nitrado Türkiye Ön Ödemeli Gameserver Kiralama Forum. If this is your first visit here, please read the Help. It explains in detail how this page works. To use all features of this page, you should consider registering. Please use the registration form, to register here or read more information about the registration process. If you are already registered, please login here.

memo150606

Beginner

• "memo150606" started this thread

Date of registration: Aug 13th 2016

• Send private message

1

Sunday, June 16th 2019, 10:08pm

Telefon doğrulayamıyorum ekleyemiyorum bu yuzden cloud server alamıyorum ticket attım yardım etmiyorlar.

Telefon doğrulayamıyorum ekleyemiyorum bu yuzden cloud server alamıyorum ticket attım yardım etmiyorlar. 2-3 gün oldu mağdurum , türkçe dilide alamıyorum millete nitrado türkçe bizde inglizce inglizcede bakmıyorlar türkçede yardım ederseniz..

000NULL

Beginner

Date of registration: Jun 18th 2019

• Send private message

2

Tuesday, June 18th 2019, 1:14pm

Nitrado Türkiyeden gitti, zaten nitradonun cloud sunucuları diğer hostingler ile karşılaştırdığınızda fiyat olarak çok daha yüksek, başka bir firmada aynı fiyata 2 katı kaynak alabilirsiniz.

memo150606

Beginner

• "memo150606" started this thread

Date of registration: Aug 13th 2016

• Send private message

3

Wednesday, June 19th 2019, 10:02am

Başka hostinglerde verdiği almanya lokasyonmdan dolayı pahalı ve 2 çekirdekli fiyatlara o paraya verıyor nitrado biraz daha kolay ve para yüklüydü fakat cekemiyorum destek'ede bakmıyorlar cıldırcam yav.

000NULL

Beginner

Date of registration: Jun 18th 2019

• Send private message

4

Wednesday, June 26th 2019, 4:37am

Nasıl diğer hostingler daha pahallı hetzner 2.50€ ya 1 çekirdek 2gb ram 20gb ssd verirken nitrado aynı konfigurasyonu 9.75€ ya veriyor.

Rate this thread