Sie sind nicht angemeldet.

Lieber Besucher, herzlich willkommen bei: Nitrado Türkiye Ön Ödemeli Gameserver Kiralama Forum. Falls dies Ihr erster Besuch auf dieser Seite ist, lesen Sie sich bitte die Hilfe durch. Dort wird Ihnen die Bedienung dieser Seite näher erläutert. Darüber hinaus sollten Sie sich registrieren, um alle Funktionen dieser Seite nutzen zu können. Benutzen Sie das Registrierungsformular, um sich zu registrieren oder informieren Sie sich ausführlich über den Registrierungsvorgang. Falls Sie sich bereits zu einem früheren Zeitpunkt registriert haben, können Sie sich hier anmelden.

• »meLodRama« ist männlich
  • »meLodRama« ist der Autor dieses Themas

Registrierungsdatum: 15. April 2014

Beruf: Web Progrαmming ♫

• Nachricht senden

1

Freitag, 2. Mai 2014, 15:20

Server Kiralama Rehberi

Nitrado Sunucu Nasıl Kiralanır ?

Adım 1 # Kayıt Olma
Öncelikle bir sunucu kiralamak istiyorsak kayıt olmalıyız. Sağ tarafta bulunan bölümden ücretsiz kayıt olabilirsiniz. Eğer bir nitrado hesabınız var ise tekrar kayıt olmanıza gerek yok.

Adım 2 # Hesabına Kredi Yükle
Önümüze gelen bilgileri doldurup kayıt oldukdan sonra hesabımıza kredi yüklemeniz gerek. Sağ bölümde bulunan Hesabına Kredi Yükle'yetıklamalısınız.

Gelen bölümden Yükleyeceğimiz Kredi Miktarı'nı ve Ödeme Seçeneğini seçiyoruz.
Ödeme Seçenekleri:
  • PaySafe Card
  • Paypal ile ödeme
  • Havale ödeme
  • Cep telefonla ödeme (SMS)
  • Kredi kard ödemesi (Visa, Mastercard ve American Express)
  • Hesabına Kupon ile para yükle (Bu seçenekde Nitrado'nun size dağıttığı kuponları girebilirsiniz)
Adım 3 # Sunucu Satın Alma
Hesabımıza kredi yükledik. Sunucu satın almak için, aşağıdaki resimde daire içine aldığım bölümlerden herhangi birine tıklıyoruz.

Alıcağımız sunucuyu seçtik.(Örnek olarak Oyun Sunucusunu seçtim)
Resimde gördüğünüz gibi Oyun Sunucu'muzun Ram, Kişi sayısı ve Süresini seçebiliyoruz.

1. Bölümde Ekonomik, Normal ve Profesyonel sunucu var, bunlardan birini seçiyoruz ve kendimize göre ayarlıyoruz.
2. Bölümde Kişi Sayısı(Slot) var. Burada sunucumuzu kaç kişilik yapmak istiyorsak arttırıyoruz veya düşürüyoruz.
3. Bölümde Sunucumuzun Ram'ini ayarlayabiliriz. Sunucumuzda ne kadar Ram istiyorsak o kadar arttırabiliriz.
4. Bölümde ise sunucumuzu 3 , 30 , 90 veya 365 Gün'lük kiralayabiliyoruz.

Sunucumuzun özelliklerini ayarladıkdan sonra en altta Slot , Gün ve Fiyat Tutarımızı görebiliyoruz. Buradan kontrol edebilirsiniz, bir hata yapmamışsanız Devam butonuna basıp devam edebilirsiniz. Hesabımızda yeteri kadar Kredi varsa devam edicektir ve ödeme tamamlanıcaktır.

Adım 4 # Sunucu Durumu ve Panele Giriş

Benim Hesabım bölümünde bulunan Benim Server'e girdiğimizde aldığımız sunucumuzun durumunu görebiliriz.

• En üst bölümde aldığımız sunucuları(Oyun Server, Sesli Server, Bouncer, Web Alanı, Alan Adı) görebiliriz.
  • CPU Bölümünde sunucumuzun CPU'sunun yükselip/düştüğünü kontrol edebiliriz.
  • Oyun Bölümünde sunucumuzda yüklü olan/oynanan oyunu görebiliriz.
  • Ram bölümünde sunucumuzun ram'ini görebiliriz.
  • IP / Alt Alan Adı Bölümünde sunucumuzun IP'sini görebiliriz ve Alt alan adı ekleyebiliriz. Ben önceden eklemiştim o yüzden Alan Adı Değiştir yazıyor. Sizde Alan Adı Belirle yazıcaktır. Alt alan adı eklemek için ona tıklıyoruz.

Yukarıdaki resimdeki gibi bir bölüm geliyor. Burada istediğiniz ip adresini belirleyebilirsiniz. Belirledikden sonra kaydet dediğimizde o ip kullanılmamış ise o ip'yi kullanabilirsiniz. Daha önceden kullanılmışsa başka bir ip girmelisiniz.
  • Mevcut Oyuncular Bölümünde sunucumuzun oyuncu kapasitesini ve bulunan oyuncu sayısını görebiliriz.
  • Server Tipi Bölümü benim en sevdiğim bölümdür :) Bu bölümde sunucumuzun oyun modunu istediğimiz oyun moduna değiştirebiliriz.
  • Kalan Süre bölümünde sunucumuzun ne kadar süresi kaldığını görebiliriz.(Gün, Saat, Dakika, Saniye).
  • Seçenekler bölümünde 5 seçenek vardır.

Süreyi Uzat: Burada sunucumuzun süresini arttırabiliriz.
Kişi Sayısı ya da Ram Değiş: Bu seçenekden sunucumuzun kişi sayısını(slot) ve ya Ram'ini değiştirebiliriz.
Server-Seçimi (Down/Upgrade): Bu bölümden aşağıdaki resimde bulunan yeni sunucu tiplerinden seçebiliriz.

Kullanıcı ekle ve yetkilerini düzenle: Bu bölümden sunucumuza kullanıcı ekleyebilir veya yetkilerini düzenleyebiliriz.
Detaylı anlatım: TIKLA
Panele Giriş: Bu bölümden sunucumuzun paneline giriş yapabiliriz.
Kendine not yaz: Bu bölümde kendinize not yazabilirsiniz.

Sunucunuz hakkında problemleri, hataları forumumuzda bulabilirsiniz. Nitrado Yetkilileri sizin bütün problemlerinize çözmeye çalışacaktır.

Keyifli Oyunlar, İyi Forumlar.

Dieser Beitrag wurde bereits 1 mal editiert, zuletzt von »NiekHD« (2. Mai 2014, 19:49)