Sie sind nicht angemeldet.

Lieber Besucher, herzlich willkommen bei: Nitrado Türkiye Ön Ödemeli Gameserver Kiralama Forum. Falls dies Ihr erster Besuch auf dieser Seite ist, lesen Sie sich bitte die Hilfe durch. Dort wird Ihnen die Bedienung dieser Seite näher erläutert. Darüber hinaus sollten Sie sich registrieren, um alle Funktionen dieser Seite nutzen zu können. Benutzen Sie das Registrierungsformular, um sich zu registrieren oder informieren Sie sich ausführlich über den Registrierungsvorgang. Falls Sie sich bereits zu einem früheren Zeitpunkt registriert haben, können Sie sich hier anmelden.

1

Montag, 18. August 2014, 16:34

Minecraft (Vanilla) Server Mod Yükleme Rehberi

Minecraft (Vanilla) Server Mod Yükleme Rehberi (?)

Önemli Linkler
Minecraft Forge
Minecraft Mods

Adım # 1

Minecraft Forge sitesinden indirdiğimiz Forge Installer'i yüklüyoruz.

"Install Server" seçeneğine tıklayıp, daha önce oluşturduğumuz geçici klasörümüzü seçip "OK" diyoruz ve yükleme işlemini başlatıyoruz.

Not: Forge sizde (kendi bilgisayarınızda) yüklü değilse, ilk olarak "Install client" yapınız, ardından "Install server" seçiniz.

Adım # 2

Yükleme işlemi tamamlandıktan sonra, oluşturduğumuz klasöre giriyoruz ve 2. resimde görüldüğü üzere her iki .jar dosyasınıda "WinRAR" yardımı ile açıyoruz.

"Forge Universal.jar" dosyasının içeriğini komple seçip "minecraft_server.jar" dosyasının içerisine atıyoruz.

Aktarma işlemi bittikten sonra dosyamızın adını "minecraft_server.jar" olarak değiştiriyoruz ve "forge.jar" dosyasını siliyoruz.

Adım # 3

Daha sonra FTP panelimize giriş yapıyoruz, tabi bu işlemden önce panelimize giriş yapıp "Server Durdur" yapıyoruz.

FTP panelimizde bulunan "minecraft_server.jar" dosyasını siliyoruz ve kendi oluşturduğumuz "minecraft_server.jar" dosyasını içeriye atıyoruz.

Aktarma işleminin hemen ardından "libraries" klasörünüde FTP dizinimize atıyoruz.

Adım # 4

Aktarma işleminin ardından FTP dizinimizde yeni bir klasör oluşturuyoruz ve adını "mods" yapıyoruz.

"mods" klasörümüzü oluşturduktan sonra içerisine yüklemek istediğimiz modları atıyoruz ".jar" dosyası olarak, bu kısımda önemli olan yüklediğimiz modun server sürümünüz ile uyumlu olması yani server sürümünüz 1.7.2 ise 1.6.4 modu kullanamazsınız ya da server sürümünüz 1.7.9 ise 1.7.2 modu kullanamazsınız. Kısacası modlar server sürümünüz ile uyumlu olmak zorundadır.

Adım # 5

Tüm bu işlemlerden sonra artık modlu serverımız hazır, FTP panelimizi kapatıyoruz.

Panelimize tekrar giriş yapıp "Server Restart" diyip restart işlemini başlatıyoruz, restart işleminden sonra oyuna giriş yapıyoruz.

Ben mod olarak "BackPack" modunu yüklemiştim, şimdi son aşama olarak oyunumuzun modlu arayüzüne bakalım.

Gördüğünüz üzere, tüm bu işlemlerden sonra modlu vanilla serverımız hazır.

Kolay gelsin, iyi eğlenceler.

• »OzgurPirinc« ist männlich

Registrierungsdatum: 12. Oktober 2014

• Nachricht senden

2

Donnerstag, 26. Februar 2015, 15:04

Mod yükleme işlemi için öncelikle Forge Mod 'u minecraft üzerine kurmalısınız.
Bu işlemin ardından oyunu Forge Mod ile açmamız gerekiyor. Bunu minecraft launcher'a girdikten sonra "Edit Profile" kısmından yapabiliriz.

Kaydedip oyunu başlattıktan sonra minecraft dosyalarının içinde mods diye bir klasör oluşacaktır. Minecraft dosyalarına bilgisayarınızın arama bölümüne "%appdata%" yazarak ulaşabilirsiniz.

Ardından tek yapmanız gereken, jar formatında indirdiğiniz modları bu klasörün içine atıp oyunu başlatmak.
Hepsi bukadar.

Thema bewerten