You are not logged in.

Dear visitor, welcome to Nitrado Türkiye Ön Ödemeli Gameserver Kiralama Forum. If this is your first visit here, please read the Help. It explains in detail how this page works. To use all features of this page, you should consider registering. Please use the registration form, to register here or read more information about the registration process. If you are already registered, please login here.

NiekHD

Intermediate

• "NiekHD" is male
  • "NiekHD" started this thread

Date of registration: Oct 6th 2013

• Send private message

1

Sunday, August 24th 2014, 2:42pm

Battlefield (3-4) | Procon Plugin Yüklemek (?)

Battlefield (3-4) | Procon Plugin Yüklemek (?)

Battlefield (3-4) serverınız var ve plugin yüklemek istiyorsunuz, Procon'un size sunduğu standart pluginlerin dışında ekstradan pluginler yüklemek istiyorsunuz ? O zaman rehberimizi dikkatlice okuyup, inceleyiniz.

Adım # 1 - Procon Pluginleri

Procon'a giriş yaptıktan sonra, "Parent Layer Control" bölümüne tıklıyoruz ve karşımıza aşağıdaki gibi bir ekran gelmektedir.
Bu bölümde sol menüde gördüğünüz üzere Procon'da olan standart hazır olarak gelen pluginler mevcut, bu pluginleri tek tıklama ile serverınıza yüklüyebilirsiniz.
Bu pluginlerin dışında sizler ekstra pluginlerde yüklüyebilirsiniz.

Alttaki resimde görüldüğü üzere "More plugins"e tıklıyoruz.

"More plugins"e tıkladıktan sonra sizi Procon forumuna yönlendirecek ve forumda istediğiniz plugini ve/veya beğendiğiniz plugini indirip, yükleyebileceksiniz.
Hemen örnek vermek gerekirse, ben xVoteMap pluginini yüklemek istiyorum ve Procon Plugins'den bu plugini bulup, bilgisayarıma indiriyorum.
Plugini indirdikten sonra, plugini "FileZilla" ile serverıma bağlanarak yüklüyorum. Şimdi sırası ile aşağıdaki adımları inceleyiniz.

Adım # 2 - Ekstra Plugin Yüklemek

FTP'e giriş yapmak için panelimizde Procon bölümünde giriş bilgilerimiz bulunmaktadır.
Sunucu bölümüne Server-IP adresimizi, Kullanıcı Adı bölümüne kullanıcı adımızı, Parola bölümüne Şifremizi yazıyoruz.
Kapı (Port) bölümü burada oldukça önemlidir, dikkat edin, Procon'a bağlanırken girdiğimiz portu değil, FTP Port'umuzu yazıyoruz ve bağlanıyoruz.
Bağlandıktan sonra "Plugins" klasörüne tıklıyoruz ve karşımıza gelen dizinde serverımız hangi server ise Battlefield 3 ve/veya Battlefield 4 seçip giriş yapıyoruz klasörüne.

İndirdiğimiz plugini rar dosyası ise rardan çıkartıyoruz sadece plugin dosyası ise direk seçip girdiğimiz dizine atıyoruz.

Pluginimizi attıktan sonra yüklediğimiz plugin hemen Procon'da gözükmez, bu nedenle panelimizden Procon bölümüne girip "Procon Yönetimi" kısmından "Yeniden başlat" tıklıyoruz ve Procon'u yeniden başlatmış oluyoruz.

Procon'u yeniden başlattıktan sonra bilgisayarımızda kurulu olan Procon programındaki bağlantımız otomatik olarak düşecektir ve yeniden bağlanmamız gerekecektir.
Tekrar giriş yaptıktan sonra yüklediğimiz plugin gözükecektir ve pluginimizi aktif edebileceğiz.

Gördüğünüz üzere serverımıza Plugin yüklemek çok basit ve yine gördüğünüz üzere Procon kullanmak oldukça basit.
Unutmayın ki, Plugin yükledikten sonra pluginin aktif olması için mutlaka procon'u "Yeniden başlat"mamız lazım.
Ve ek bir not olarak Portları karıştırmamanızdır, FTP giriş yaparken FTP port yazıyoruz, Procon'a giriş yaparken Procon Port'u yazıyoruz.

Videolu Anlatım

http://www.youtube.com/watch?v=fQshQ4BXTUE

Rate this thread