Sie sind nicht angemeldet.

Lieber Besucher, herzlich willkommen bei: Nitrado Türkiye Ön Ödemeli Gameserver Kiralama Forum. Falls dies Ihr erster Besuch auf dieser Seite ist, lesen Sie sich bitte die Hilfe durch. Dort wird Ihnen die Bedienung dieser Seite näher erläutert. Darüber hinaus sollten Sie sich registrieren, um alle Funktionen dieser Seite nutzen zu können. Benutzen Sie das Registrierungsformular, um sich zu registrieren oder informieren Sie sich ausführlich über den Registrierungsvorgang. Falls Sie sich bereits zu einem früheren Zeitpunkt registriert haben, können Sie sich hier anmelden.

Bisguzar

Fortgeschrittener

• »Bisguzar« ist männlich
  • »Bisguzar« wurde gesperrt
  • »Bisguzar« ist der Autor dieses Themas

Registrierungsdatum: 4. September 2013

Beruf: Öğrenci

• Nachricht senden

1

Dienstag, 26. August 2014, 01:27

Nasıl Oynanır? Hatalar Nasıl Düzeltilir?

FTB Nedir?
-FTB aslındında insanlar yorulmasın diye yapılmış bir launcherdir. Normalde modlu minecraft oynayabilmek için normal minecraftınıza "forge" kurmanız ve modları tek tek yüklemeniz gerekirdi ID çakışmaları da cabası. Yani 30 veya üstü modlarla oynamak için 2-3 gün uğraşmanız gerekirdi. Ama artık HAYIR! Bu launcher sizin için bunları yapıyor zaten. Yani gerekli minecraft sürümüne forge kurulmuş şekilde indiriyor. Daha sonra da IDleri ayarlanmış modları indiriyor. En güzeli de launcherde çok fazla paket olması! Evet, birinden sıkılırsanız diğerini aynı anda kurabiliyorsunuz.

Nereden Indirilir?

Eğer orjinal bir minecraft hesabına sahipseniz şuradan;

Yok ben çakma kullanıyorum derseniz şuradan indirebilirsiniz;

Nasıl Kurulur/Kullanılır ?

İndirdiğimiz launcheri açıyoruz ve aşarıdaki resimdeki yere tıklayarak bir üyelik oluşturuyoruz..
Not:Premium iseniz username kısmına e-mail adresinizi yazın. Cracklı iseniz Usernamenizi yazın ve şifreyi sallayın :P (boş bırakmayın)

Daha sonra sol taraftan oynamak istediğimiz mod paketini seçiyoruz. Eksta olarak "3RD PARTY PACKS" kısımından 3. kişilerin yaptığı mod paketlerini oynayabilirisniz.

*Not: 1.6.4 için MONSTER, 1.7.x için UNSTABLE (Beta), SkyBlock tarzı için AGRARİAN SKİES'i öneriyorum.

Hatalar
Hatalar yazdım ama aslında tek bir şey ile çoğu hatayı düzeltebilirsiniz. Çünkü hataların genel sebebi bilgisayar dilidir. Paketler ingilizce klavyeler için yapılmış... Bizde türkçe sistemlere sahip olduğumuz için paketlere ulaşmamızda sıkıntı çıkabiliyor.Bunu çözmek için launchere kendimizi ingilizce klavye kullanıyor gibi göstermemiz gerekli. Bunun için şuraya(1) ve şuraya(2) tıklıyoruz;

Ve işaretli olan kısıma şu kodu yazıyoruz (başta ve sonra boşluk olmamasına dikkat ediniz.) ;

Zitat

-Xmx2G -XX:MaxPermSize=256m -XX:+UseConcMarkSweepGC -XX:+CMSClassUnloadingEnabled -XX:+CMSClassUnloadingEnabled -Duser.language=en -Duser.country=US

Ve eksta NOT: Oyun açılırken "Mojang" yazısında biraz takılabilir. Bu doğaldır bekleyin. Sisteminize göre bu 15 dakikayı bile bulabilir. (Normalı max 2 m.)

efeefeefe

Anfänger

Registrierungsdatum: 13. Dezember 2015

• Nachricht senden

2

Freitag, 18. Dezember 2015, 17:02

Güzel anlatım, teşekkürler. Bu parametreler assets hatası almayı engelliyor mu?

Eğer üsttekilere rağmen assets hatası alan varsa ücretsiz vpn programlarından birini kullanarak sorunsuz indirebilirsiniz. Örneğin Tunnel Bear yükleyip, ingiltere üzerinden bağlanın ve ftb launcherı açıp istediğiniz paketi indirin. yükleme işlemi bittikten sonra oyunun açılması esnasında (mojang ekranında) vpn programını kapatabilirsiniz unutmayın oyuna her girişte ihtiyacınız olmayacak sadece gerekli dosyaların düzgün yüklenebilmesi için gerekli.

Thema bewerten