You are not logged in.

Dear visitor, welcome to Nitrado Türkiye Ön Ödemeli Gameserver Kiralama Forum. If this is your first visit here, please read the Help. It explains in detail how this page works. To use all features of this page, you should consider registering. Please use the registration form, to register here or read more information about the registration process. If you are already registered, please login here.

NiekHD

Intermediate

• "NiekHD" is male
  • "NiekHD" started this thread

Date of registration: Oct 6th 2013

• Send private message

1

Thursday, August 28th 2014, 7:05pm

Alan Adı - Özel IP ? benimserver.com Yapmak ?

Alan Adı - Özel IP ? benimserver.com Yapmak ?

Merhaba Millet!

Bu rehberimizde, benimserver.com, benimcraft.com gibi özel alan adı nasıl yapılır bunu öğreneceğiz.
Yapacağımız işlem çok basit ve kısa, bu nedenle dikkatli inceleyip, okursanız sizde anında yapabilirsiniz.
Bu işlem için ilk olarak bize bir alan adı (domain) lazım, alan adımızı istediğimiz gibi alabiliriz bu tamamen size kalmış. crafter.net xcraft.net benimserver.com vb.
Alan adımızı aldıktan sonra aşağıdaki adımları izleyiniz..

Adım # 1 - Nameserver Düzenleme

Benim Server>Alan Adı

Bu bölüme girdikten sonra satın aldığımız alan adının sağ tarafındaki "Nameserver düzenle"ye tıklıyoruz ve karşımıza Nameserver düzenleme geliyor.

Adım # 2 - Nameserver Oluşturmak (DE)

Nameserver oluşturmak için, sahip olduğumuz minecraft serverımızın IP adresini port olmadan alıyoruz.
mc.niekhd.com, play.benimserver.com yapmak için bu bölümü kullanıyoruz siz hangi subdomain ile girilmesini istiyorsanız ilk kutucuğa onu yazıyorsunuz.
2. bölüm "A (IPV4) olarak kalsın ve 3. kutucuğa serverımızın IP adresini "PORT" olmadan yazıyoruz ve Kaydet diyoruz.

Eğer serverımız Türkiye Lokasyon ise bu işlemden sonra ekstra bir işlem daha yapmamız gerekiyor, bu nedenle Türkiye Lokasyon server sahibi olanlar bu işlemden sonra 3. adımıda yapmalılar.

Adım # 3 - Nameserver Oluşturmak SRV (TR)

2. adımda gösterdiğim gibi adımları izledikten sonra, "Türkiye Lokasyon" servera sahip arkadaşlarımız bu adımıda yapmalıdır.
Resimde gösterdiğim gibi, ilk kutucuk "mc" olmalı, daha sonraki kutucukta "SRV" seçiyorsunuz ve 2.adımda oluşturduğumuz gibi oluşturduğumuz özel alan adınızı yazıyorsunuz.
SRV seçtikten sonra altta ekstra "SRV Ayarları" diye bir bölüm açılmaktadır, ilk kutucukta "Minecraft" seçiyorsunuz ve 2. kutucuğa Serverımızın portunu yazıyoruz, IP adresimizin yanında yazmaktadır.
"Kaydet" diyerek kapatıyoruz. İşlem bu kadar.

Şimdi oluşturduğumuz özel alan adı olmuşmu, serverımıza giriş yapıp kontrol edelim.

Adım # 4 - Servera Bağlanmak

"Youtube Anlatım"

http://www.youtube.com/watch?v=8wH-cJgkicw

This post has been edited 1 times, last edit by "Lovegame" (Nov 22nd 2014, 4:37pm)