You are not logged in.

Dear visitor, welcome to Nitrado Türkiye Ön Ödemeli Gameserver Kiralama Forum. If this is your first visit here, please read the Help. It explains in detail how this page works. To use all features of this page, you should consider registering. Please use the registration form, to register here or read more information about the registration process. If you are already registered, please login here.

periks_98

Beginner

• "periks_98" is male
  • "periks_98" started this thread

Date of registration: Nov 4th 2013

Occupation: Öğrenci

• Send private message

1

Sunday, September 14th 2014, 9:34am

Sunucuya Ulasamiyorum

merhaba benim 32 kişilik minecraft sunucum var 5 dakika once panele erişebiliyordum şimdi erişemiyorum.Serverde kapalı gözüküyor ek olarak oyun modunuda değiştiremiyorum bukkitten vanillaya olmadı
sorun nerden kaynaklanıyor

EgeN7

Emekli

• "EgeN7" is male

Date of registration: Jun 29th 2013

• Send private message

2

Sunday, September 14th 2014, 9:39am

Bu aralar bende de oluyor, çok uzun süre bekletiyor bazen ama nedenini bilmiyorum. Teknik bir sorun olduğu belli. Bundan dolayı ticket atmanız daha iyi olacaktır, iyi forumlar.

https://server.nitrado.net/tur/tickets/add
Manager, Designer, Developer

periks_98

Beginner

• "periks_98" is male
  • "periks_98" started this thread

Date of registration: Nov 4th 2013

• Send private message

3

Sunday, September 14th 2014, 9:41am

daha demin mod değiştirmeye çalıştım bana şöyle bi hata verdi sunucunuz başka bir makineye taşınıyor bekleyin felan yazıyordu

• "muratcantr7" is male

Date of registration: Jun 22nd 2014

• Send private message

4

Sunday, September 14th 2014, 6:07pm

Türkiye lokasyonu ise server türk telekomdan bağlantı kopuklugu olmuş bugun ondan olabilir .

KAYNAKÇA : FACEBOOK SAYFASI : https://www.facebook.com/NitradoTR/posts/621515287961420
muratcansafyurek.com *

Rate this thread