You are not logged in.

Dear visitor, welcome to Nitrado Türkiye Ön Ödemeli Gameserver Kiralama Forum. If this is your first visit here, please read the Help. It explains in detail how this page works. To use all features of this page, you should consider registering. Please use the registration form, to register here or read more information about the registration process. If you are already registered, please login here.

• "xDeathwing" started this thread

Date of registration: Mar 9th 2014

Occupation: Öğrenci

• Send private message

1

Sunday, September 21st 2014, 1:55am

ArmA 3 - Altis Türk - Türkçe Dil Dosyası

k

This post has been edited 1 times, last edit by "TSunami" (Oct 15th 2014, 8:11pm)

ozan1985

Beginner

Date of registration: Sep 18th 2014

• Send private message

2

Sunday, September 21st 2014, 2:56am

teşekkürler

ozan1985

Beginner

Date of registration: Sep 18th 2014

• Send private message

3

Sunday, September 21st 2014, 1:27pm

selamın aleyküm

dil dosyasında eksiklikler var seninde bu dosyayı kontrol etmeni rica ederim mesela markete gidiyorum ürünlerin isimleri yok ama fiyatları var neye göre alacak bu millet bunları anlayamadım neyse ordan cıktım DMW Lisanscıya gittim ehiliyet almak icin aynı sey ordada mevcut fiyatlar var isimler yok

tamamda dosya yı hazırlayanın ellerine sağlıkta fakat cok fazla eksiği var yarısını yapmış yarısını yapmamış mesela onları nasıl halledeceğiz.

bide öteki konuda tr haritası paylasmıstın onu calıstırdığımızda oyun durmadan lobiye atıyor bunda ise polis olma ihtimalin veya doktor olma ihtimalin yok direk mission failed hatasıı veriyor

nasıl halledeceğiz bu sorunları?

• "TSunami" has been banned

Date of registration: Sep 11th 2014

• Send private message

4

Sunday, September 21st 2014, 3:51pm

market te isimler icin core/config/fn_varToStr.sqf dosya icinde ayar yapmalisin !!!

misal:

//Virtual Inventory Items
case "life_inv_oilu": {"islenmemis Petrol"};
case "life_inv_oilp": {"Petrol"};

Rate this thread