You are not logged in.

Dear visitor, welcome to Nitrado Türkiye Ön Ödemeli Gameserver Kiralama Forum. If this is your first visit here, please read the Help. It explains in detail how this page works. To use all features of this page, you should consider registering. Please use the registration form, to register here or read more information about the registration process. If you are already registered, please login here.

BREEZLET02

Beginner

• "BREEZLET02" started this thread

Date of registration: Nov 9th 2014

• Send private message

1

Monday, November 17th 2014, 12:20am

Serverime Siber Saldırı Yapıldı!

Bugün Serverime Bir Saldırı Düzenlendi Olayı Baştan Anlatayım. Bugün Serverime Willcon Nick li Birisi Serverime Girdi İlk Önce //wand Komutu Kullandı ve Spawnın Bir Yerine //set 0 Çekti İlk Önce Bug Sandım Sonra Nasıl Yaptığını Sordum "Abim Hacker" Dedi İnanmadım Pluginlerde Hata Yaptığımı Düşündüm Ama Panele Baktığımda Adam Gamemode,Enchant,Op Gibi Komutları da Kullanıyordu. Sonra Adama Ip Ban Attım Adam Server'a Tekrar Girdi (Nasıl Yaptığını Söyleyeceğim) Meğer Adam Paneli Ele Geçirmiş Şifremi ve E-mail Adresimi Değiştirdim Adam Tekrar Girdi Bu Sefer Bütün Spawn' ı Spawner' e Çevirdi. Bununla İlgili Gereken İşlemin Yapılmasını İstiyorum!

Aksi Taktirde Yasal Haklarımı Kullanacağım.

Kanıtı : https://www.youtube.com/watch?v=1yUr1CWxtfw

Server : CyberCraft.Nitrado.Net

IEmre

Banned

• "IEmre" is male
  • "IEmre" has been banned

Date of registration: Jul 1st 2014

• Send private message

2

Monday, November 17th 2014, 12:30am

Aldığınız sunuculardan siz sorumlusunuzdur.Çünkü o sunucuyu yöneten sizlersiniz.Hesabınıza girilmesi için 2 şeyi bilmeleri gerek.
1- şifre; Şifrenizi bir sekilde öğrendi ise rahatlıkla girebilir.
2- E-posta; e-posta şifresini biliyor, ve ya emailinizin(e-posta) kurtarma emailini yada bunlarla ilişkin telefon yedek sorular biliyor ise her türlü girebilir.Önemli olan bunları saklı tutmaktır.Bir açık vermişsinizdir ki bu olmustur.Eposta ile tekrardan sifre değiştirin, eğer hacked şahıs, emailide biliyor ise email değiştirebilirsiniz.
"Aksi Taktirde Yasal Haklarımı Kullanacağım." Bu cümleye direk neden kapıldınız anlamadım.Sunucunuz "nitrado" yüzünden değil, "sizin" yüzünüzden hackleniyor.

Eposta şifre değiştirebilirsiniz.
[[+{=>:-|||/ MineBlok \|||-:<=}+]]

============================

-ya canım öyle işte çok çalıştık çok!!one!!1!
+Peki sayın Steve neden şirketinizin logosunu ısırılmıs elma yaptınız?
-elmadamı yemiyahh_?

BREEZLET02

Beginner

• Send private message

3

Monday, November 17th 2014, 12:27pm

E-posta ve Şifremi Öğrenmesi İmkansız Çünkü İkisinide Hacklenme Olayından 1-2 Saat Önce Değiştirmiştim ki Bu da Sisteminiz de Görünüyordur Muhtemelen Görünmüyorsa E-posta ma Gelen Mailin Resmini Gönderebilirim ve Orada Söz Konusu Kişi İtiraf Ediyor "Abim Hacker" Diyor Serverimi Berbat Ediyor ve Bundan Tamamen Biz mi Sorumlu Oluyoruz Kesinlikle Böyle BirŞey Kabul Edilemez Bunun Sebebi Nitradonun Güvenlikten Çok Yoksun Olduğudur Nereden mi Anladım Birkaç Gün Önce Aynı Olay İceMC.nitrado.net Serverinde de Yaşandı Tesadüf mü Diyorsunuz Peki Alta Attığım Link'e Nasıl Bir Cevap Vereceksiniz?

Linkler :

https://www.youtube.com/watch?v=e3Z4gZF3G_Q

https://board-tr.nitrado.net/index.php?p…d&threadID=2666

Demek İstediğim Bu Çeşit Mağduriyeti Yaşayan Tek Kişi Değilim

Lhaewion

Trainee

• "Lhaewion" is male

Occupation: Java Coder

• Send private message

4

Monday, November 17th 2014, 1:11pm

İlk Önce "Abim Hacker" Sende gülseydin?Cidden GroupManager vs pluginleri tam ayarlamıyorsunuz yada göz atıp ne nerde bakmadığınız için bu tür olaylar oluyor.Şifreniz 123Azd123 benzeri şeyler yaparsanız bulurlar.Neden bu sadece sizin başınıza geliyor?Neden ben veya bir başkası Çıkıpta "Sunucuma Saldırı Yaptılar" demiyorlar?

Bu olaydan Nitrado sorumlu olmaz.
ByAehn

BREEZLET02

Beginner

• Send private message

5

Monday, November 17th 2014, 2:35pm

Serverimde Hiçbir Sorun Yok Sadece O Kişi Yapıyordu GroupManager Kullanmayı Biliyorum !
ve Şifrem Basit Değil

IbrahimKoc

Professional

• "IbrahimKoc" is male
  • "IbrahimKoc" has been banned

Date of registration: Jan 17th 2014

Occupation: Geliştirici

• Send private message

6

Monday, November 17th 2014, 2:39pm

Durumunuzu gayet iyi anlıyorum.
Fakat eksik parçalar ve kısımlar var elbetti dikkatinizden kaçmış olmalı..

1.//wand komutunu yazıyorsa belliki yetkisi olan birisidir ( Yetkilileri gözden geçirin )
2.Groupmanager users.yml yi sıfırlayın yapımcıların ismini kullanıp serverinizi hackleyebilirler.
3.Panelinizi hackleyen biri (ki bu sizin sorumluluğunuz) hesap güvenliğiniz zayıf veya bilgisayarınıza indirdiğiniz herhangi bir virüs'e kadar bağlantılı olabilir.
4.Videonuzu izledim elbetteki eksik kısımlar var bir kişi op olmadığı sürece kimseye op veremez ama gördüğüm kadarıyla loglarda opped Willcon yazmıyor.Ve oyuncu girdiği gibi komutları yazıyor ilginç.
5.Sızıntılı paket kullanıyor olabilirsiniz artık herkes profesyonel jar içine nick gömüp öyle upload ediyorlar forumumuz hariç çoğu forumda görmekdeyim ve bunlar git gide artmakda hele yeniyseniz anında serverinize sızabilirler.
6.Panelinizden olay loglarına bakarak panelinize hangi ip'den ne zaman hangi tarihde girdiğini hangi işlemi yaptığını görebilirsiniz.Buda yasal haklarınızda size yardımcı olabilir.

BREEZLET02

Beginner

• Send private message

7

Monday, November 17th 2014, 2:41pm

İp Adresini Aldım Adama İp Banned Attım Adam Tekrar Girdi Neyse Artık Ben Adamı Şikayet Etmek İstiyorum IP Adresi Elimde Size mi Şikayet Edeceğim ?

WasGamer

Trainee

• "WasGamer" is male

Date of registration: Nov 19th 2013

Occupation: Öğrenci

• Send private message

8

Monday, November 17th 2014, 3:29pm

İp Adresini Aldım Adama İp Banned Attım Adam Tekrar Girdi Neyse Artık Ben Adamı Şikayet Etmek İstiyorum IP Adresi Elimde Size mi Şikayet Edeceğim ?

Nitrado'ya şikayet etmene gerek yok çünkü olayın Nitrado ile bir alakası yok. Belki senin adına yasal işlem başlatırlar onu bilemem ancak şuraya bir bak :

Source code

1
https://sibersuclar.iem.gov.tr/siber_suclari.html

Ayrıca şifrenin yeteri kadar güvenli olduğundan eminseniz, büyük ihtimal bilgisayarınıza KeyLogger gibi çeşitli programlar atılmış demektir ki, bu programlarda karşıdaki sunucuya klavyede yaptığınız her işlemi aktarır.

BREEZLET02

Beginner

• Send private message

9

Monday, November 17th 2014, 3:50pm

Tekrar Saldırı Yapıldı ! Artık Bir Yol Söyleyin Ne Yapmam Gerekiyor Acil Yardım Gerekli !

IEmre

Banned

• "IEmre" is male

• Send private message

10

Monday, November 17th 2014, 3:53pm

Önce hesabınızı güvene alın.Bunu şifre ve email değiştirerek baslayabilirsiniz.Daha sonra, sunucuyu sıfırlayın.

-elmadamı yemiyahh_?

BREEZLET02

Beginner

• Send private message

11

Monday, November 17th 2014, 4:04pm

Bakın birçok kez söyledim tekrar söylüyorum bu sıradan bir adam değil gelip serverime bakmanızı rica ediyorum cybercraft.nitrado.net
birde biraz araştırdım adam normal birisi değil bu ip adresi türkiye ye ait değil

IEmre

Banned

• "IEmre" is male

• Send private message

12

Monday, November 17th 2014, 4:14pm

Sanırım bu kisi göz dağı vermeyi çok seviyor.Ozaman, o kisi benimle özel görüssüz, ben ona bi ip adresi vericem, kendi sunucumun ip adresi.Ve onu hacklemesini beklicem.Böyle birsey olsaydı, "hiç kimse" sunucu açmazdı.Bir açık bırakmışsınızdır ki o şahıs bunları yapabiliyordur.Baska hesap açıp krediniz var ise ona aktarın ?.

-elmadamı yemiyahh_?

BREEZLET02

Beginner

• Send private message

13

Monday, November 17th 2014, 4:27pm

Kendi IP Adresini Nasıl Ona Göndereceksin Bilmiyorum Dediğiniz Gibi Yapacağım Ama Serverimde ki kalan süreyi nasıl aktaracağım ?

IEmre

Banned

• "IEmre" is male

• Send private message

14

Monday, November 17th 2014, 4:50pm

Ticket açın, ve o hesabınızdaki sunucunun diğer hesaba aktarılmasını yazın.

-elmadamı yemiyahh_?

WasGamer

Trainee

• "WasGamer" is male

Date of registration: Nov 19th 2013

Occupation: Öğrenci

• Send private message

15

Tuesday, November 18th 2014, 5:57pm

Sorun çözüm aşamasına geçmiş gibi ama yine de yazmak istedim.

Panel şifresini değişmiş olsanız bile karşıdaki kişi sizin FTP şifrenizi biliyorsa bunları yapabilir. FTP Şifrenizi değiştirmeyi unutmayın.

BREEZLET02

Beginner

• Send private message

16

Thursday, November 20th 2014, 9:42am

Hala İlgilenen Birisi Olduğu İçin Şaşırdım Ticket Attım Sorumlu Değiliz Dediler Adamlar Dün Yine Girdi Ben Orjinal Ip Adreslerini Aldım İsterseniz sizinle paylaşırım ve Bu Kişiler Bunu istanbul.nitrado.net serverinin sahipleri yapıyor çünkü serverimin heryerinde bu sw kapatılmıştır yeni sw adresimiz : .... yazıyordu dediğiniz gibi yaptım dün ftp şifresini değiştirdim ve paneli de şu an bir sorun yok yine de ilgilendiğiniz için teşekkürler :)

Rate this thread