You are not logged in.

Dear visitor, welcome to Nitrado Türkiye Ön Ödemeli Gameserver Kiralama Forum. If this is your first visit here, please read the Help. It explains in detail how this page works. To use all features of this page, you should consider registering. Please use the registration form, to register here or read more information about the registration process. If you are already registered, please login here.

Gameray

Beginner

• "Gameray" started this thread

Date of registration: Jan 25th 2015

• Send private message

1

Sunday, February 15th 2015, 2:20pm

Minecraft Serverime Giremiyorum

Merhabalar ben 1 - 2 haftadır ne zaman server açsam açık gözüküyor.Ama oyuna girince kapalı yardımcı olabilecek var mı ? Minecraft Ultra Hardcore Survival oynuyorum.

KorayCG

Beginner

Date of registration: Aug 8th 2014

• Send private message

2

Sunday, February 22nd 2015, 11:24pm

Sunucunuza restart atıp tekrar deneyin. O da olmazsa oyunu silip tekrar yükleyin. O da olmaz ise diyebileceğim birşey yok. :)

HuseyinEnes

Beginner

Date of registration: Mar 1st 2015

• Send private message

3

Sunday, March 1st 2015, 1:09pm

Plugin Paketinden Kaynaklanıyodur Veya Az RAM A Çok Yükleniyosundur Log Ları Oku Ve Çözmeye Çalış Olmasa Ticket At

• "mertbulut291" is male
  • "mertbulut291" has been banned

Date of registration: Mar 15th 2015

Occupation: öğrenci

• Send private message

4

Saturday, March 21st 2015, 3:59pm

Büyük İhtimal Serveri Açarken Bir Hata Yaptınız Serveri Komple Silip Tekrar Yüklemeyi Deneyin Oda Olmassa Ticket Atın size Geri Dönerler
MaxCraft.Nitrado.Net

This post has been edited 1 times, last edit by "Lovegame" (Mar 21st 2015, 4:33pm)

Rate this thread