Sie sind nicht angemeldet.

Lieber Besucher, herzlich willkommen bei: Nitrado Türkiye Ön Ödemeli Gameserver Kiralama Forum. Falls dies Ihr erster Besuch auf dieser Seite ist, lesen Sie sich bitte die Hilfe durch. Dort wird Ihnen die Bedienung dieser Seite näher erläutert. Darüber hinaus sollten Sie sich registrieren, um alle Funktionen dieser Seite nutzen zu können. Benutzen Sie das Registrierungsformular, um sich zu registrieren oder informieren Sie sich ausführlich über den Registrierungsvorgang. Falls Sie sich bereits zu einem früheren Zeitpunkt registriert haben, können Sie sich hier anmelden.

• »DarkLightning« ist männlich
  • »DarkLightning« ist der Autor dieses Themas

Registrierungsdatum: 22. Juni 2015

Beruf: Öğrenci

• Nachricht senden

1

Dienstag, 23. Juni 2015, 14:34

KitPvP sunucumda Çakmak kullanılmıyor ? / Essentials Chat çalışmıyor ? / Banladığım oyuncular girebiliyor ?

Merhaba arkadaşlar. Forumda çok sorulan 3 sorunun cevabını burada paylaşıcam. Böylelikle Konu açıp cevap beklemenize gerek kalmayacaktır. Yetkililer bu konumu "Server Yönetimi & Plugin Rehberleri" Kısmına taşıyabilirlerse çok sevinirim :)

1. KitPvP serverimde çakmak kullanılmıyor.
Öncelikle bunun için oyuncularınıza hiç bir şekilde blok vermemeniz gerekiyor. Yoksa Wg'li alana blok koyabilir.
WorldGuard 6.1 gerektirir.
Çözüm:
WorldGuard 6.1 yükledikten sonra oyun içinde şu komutu yazın:
/rg f <pvp atılan wg adı> block-place allow

2. Essentials Chat çalışmıyor.
Bunun çözümü aslında çok basittir.
Çözüm:
Groupmanagerdeki group isminiz "Oyuncu" ise Essentials config'e Büyük/Kücük harf duyarlı olarak aynı şekilde yazmalısınız.

3. Banladığım oyuncular girebiliyor ?
Bu bir Essentials açığıdır. Mesela siz "deneme" adlı oyuncuyu banladığınızda "deNeme" nickiyle tekrar giriş yapabilir.
Çözüm:
Bunu engellemenin en temiz yolu CustomBanPlugin Pluginini kullanmaktır. Pluginin Türkçe editlenmiş hali ise %100 değil sadece banlandıktan sonra çıkan mesajlar Türkçe olmuştur. Tek değişen komut ise reload komutudur [/CustomBanPlugin nitrado] Yazarak Reload atılabilir. http://www.dosya.tc/server/se2lak/CustomBanPlugin.jar.html (CustomBanPlugin Türkçe Plugini @BraKinqRT adlı arkdaşımızdan alıntı yapılmıştır!)

Unutmayın ki ben bu konuyu sadece yardım amaçlı açtım. İçerisinde tek bir alıntı vardır ve onuda not yazdım zaten. Umarım işinize yaramıştır :)

Dieser Beitrag wurde bereits 1 mal editiert, zuletzt von »OzgurPirinc« (3. September 2015, 17:59)

Thema bewerten