Sie sind nicht angemeldet.

Lieber Besucher, herzlich willkommen bei: Nitrado Türkiye Ön Ödemeli Gameserver Kiralama Forum. Falls dies Ihr erster Besuch auf dieser Seite ist, lesen Sie sich bitte die Hilfe durch. Dort wird Ihnen die Bedienung dieser Seite näher erläutert. Darüber hinaus sollten Sie sich registrieren, um alle Funktionen dieser Seite nutzen zu können. Benutzen Sie das Registrierungsformular, um sich zu registrieren oder informieren Sie sich ausführlich über den Registrierungsvorgang. Falls Sie sich bereits zu einem früheren Zeitpunkt registriert haben, können Sie sich hier anmelden.

• »Aybarsius« ist männlich
  • »Aybarsius« ist der Autor dieses Themas

Registrierungsdatum: 8. Juni 2013

Beruf: Ogrenciyiz :)

• Nachricht senden

1

Samstag, 1. März 2014, 16:03

Command Helper Nasıl Kullanılır ? Bölum 1 !

Merhabalar Nitrado Ailesi!

Eger benim PL paketlerimde biraz bakınırsanız CH ( Command Helper yerine CH yazacagım çogunlukla) PL'sini kullandıgımı görursunuz peki nedir bu plugin ? Aslında buna PL denmesi biraz kötu kaçar. Kendi kodlama diline sahip bir alt yapı diyebiliriz. Normalde Wikisi bulunmakta bi Pluginin ancak wikinin turkçe destegi yok ve çogu insan bana wikisini anlamadıgını söyledi ben de burada elimden geldigince basitçe ve yavaşça anlatacagım.

CH indirme Linki :TIKLA INDIR :)

Hazırsanız başlıyoruz ! Öncelikle basit bir şekilde allias koymayı ögretecegim. Peki Allias nedir ?

Allias :Allias Bir komutun alternatif yazış yollarıdır

Bu yapacagımız işlemler (Şuanlık) config.txtden ayarlanacagı için CH'nin klasorune gidin ve config.txt'nin içindeki her şeyi silin, kaydedin.
Şimdi önumuzde boş bir sayfa var buna ne yapacagız ? Dedigim gibi Allias koymakla başlayalım her şeyin başı basitliktir.

Quellcode

1
/baslangic = run('/kit baslangic')

atıyorum serverınızda "baslangic" adlı bir kitiniz var. ve /kit baslangic yazmak uzun geliyor. yukarıdaki gösterdigim gibi yapmak /baslangic adli bir komut yaratacaktır ve bu komutu kullananlar /kit baslangic yazmis gibi işlem göreceklerdir.

Gayet basit degil mi ? Şimdi şimdi böylece allias koymayı ögrendik degil mi. Peki bu komutu kullananlara birde aynı anda mesaj göndermek istiyorum . Nasıl olacak ?
Işte bunlar komut dizeleri demek oluyor basit bir komut dizesi oluşturalım.

Quellcode

1
2
3
4
/baslangic = >>>
run('/kit baslangic')
msg('§cBaslangic Kiti veriliyor.')
<<<

Işte gayet basit bir komut dizisi. burada gördugunuz gibi /baslangic yazan insan /kit baslangic yazmis gibi kit alacak ve "Baslangic Kiti veriliyor." Diye bir mesaj alacak. Burdaki mesajları renklendirmek için "§" koymanız gerekiyor . "&" işe yaramayacaktır. bu işareti yapmak için AltGR tuşunuza basılı tutarken sırayla 7 sonra 8 sonrada 9 tuşlarına basıp elinizi serbest bırakın. Unutmayın sayılara , klavyenizin sagında bulunan sayı tarafından basacaksınız.

Böyle farklı komut dizeleri oluşturabiliriz.

Quellcode

1
2
3
4
5
/expkazan = >>>
run('/warp mobarena')
run('/kit mobarenaesyalari')
msg('§cIyi EXP kasmalar.')
<<<

Gördugunuz gibi bu komut dizesini oluşturduktan sonra /expkazan yazan biri mob arena adlı warp'a ışınlanıp , eline bir kit verilip , bir "Iyi exp kasmalar" diye mesaj alacaktır .

Bölum 1 'i Burada bitirmek istiyorum . En yakın zamanda bölum 2 yi yazacagım. Lutfen her şeyi okudugunuzdan emin olun.
Cam kırıkları gibidir bazen sözler, ağzına dolanır insanın.Sussan acıtır, konuşsan kanatir.
Bir tıklayıp dinle ! Dokunaklı bir müzik
Kiss shite agenai ?

Dieser Beitrag wurde bereits 1 mal editiert, zuletzt von »NiekHD« (22. April 2014, 14:26)

Thema bewerten