Sie sind nicht angemeldet.

Lieber Besucher, herzlich willkommen bei: Nitrado Türkiye Ön Ödemeli Gameserver Kiralama Forum. Falls dies Ihr erster Besuch auf dieser Seite ist, lesen Sie sich bitte die Hilfe durch. Dort wird Ihnen die Bedienung dieser Seite näher erläutert. Darüber hinaus sollten Sie sich registrieren, um alle Funktionen dieser Seite nutzen zu können. Benutzen Sie das Registrierungsformular, um sich zu registrieren oder informieren Sie sich ausführlich über den Registrierungsvorgang. Falls Sie sich bereits zu einem früheren Zeitpunkt registriert haben, können Sie sich hier anmelden.

NiekHD

Fortgeschrittener

• »NiekHD« ist männlich
  • »NiekHD« ist der Autor dieses Themas

Registrierungsdatum: 6. Oktober 2013

• Nachricht senden

1

Dienstag, 26. August 2014, 17:37

Minecraft (Minigames) Kurulum ve Ayarları

Minecraft (Minigames) Kurulum ve Ayarları

Merhaba Millet!

Arkadaşlarınızla sıkıldınız ve eğlenceli zamanlar geçirmek istiyorsunuz, o zaman Nitrado sizler için çok güzel bir özellik çıkardı, Minigames! Nedir bu Minigames ? Arkadaşlarınızla survival games oynamak istiyorsunuz bu oyun paketi ile mümkün.

Peki ya.. Minecraft'ta Futbol oynamak istemezmisiniz, olmaz değil artık mümkün! Belkide Spleef oynamak istiyorsunuzdur.

Ben bu rehberimde Spleef oyununu sevdiğim için Spleef üzerinde bu rehberi göstereceğim.

Adım # 1 - Minigames Yükleme ve Kurulumu

Panelimize giriş yaptıktan sonra "Oyun Değiştir." bölümüne tıklıyoruz ve karşımıza gelen ekranda "Minecraft (Minigame)" buluyoruz ve "Yükle" diyoruz.

"Yükle" tıkladıktan sonra karşımıza gelen ekranda hangi mini oyun'u istiyorsanız seçiyorsunuz ve yüklüyorsunuz.

Adım # 2 - Minigames Server Ayarları

Buradan sonrasında "Server Durdur" diyerek serverımızı durduruyoruz.

Yükleme ve Kurulum işlemini tamamladıktan sonra serverımız kısa bir süre içerisinde hazır olacaktır, bundan sonrasında yapmamız gereken "Ayarlar" bölümüne tıklayıp, server ayarlarını yapmamız.

"spawn-monsters" açmanıza gerek yoktur, tamamen size kalmış bir durum açıkçası.

Adım # 3 - Spleef Ayarları

"Ayarlar" bölümünden ayarlarımızı yaptıktan sonra geriye tek bir işlem kalıyor. Spleef ayarlarımızı yapmak ve/veya düzenlemek.

File Browser>minecraftminigame>plugins>SuperSpleef>config.yml

Bu bölümde Spleef için bazı yapılandırma ayarları mevcut, ben size 2 seçeneği göstereceğim bu bölümde;
İlk olarak oyunun otomatik olarak başlaması için gerekli oyuncu sayısı (auto-start-players)
Otomatik başlama süresi ? yani gerekli oyuncu tamamlandıktan sonra oyunun ne kadar süre içerisinde başlıyacağı (auto-start-time)

Ben bu ayarları standart olarak bıraktım, değiştirmedim. Tamamen size kalmış bir durum dilerseniz oyuncu sayısını 4 yaparsanız, otomatik başlama süresinide 30 saniye yaparsanız tamamen size ait.

Yapılandırma ayarlarımızı yaptıktan sonra "Kaydet" diyoruz ve çıkıyoruz.
Ardından "Server Restart" diyip restart atıyoruz.

Adım # 4 - Oyun Oynanışı ve Temel Gerekli Komutlar

Restart attıktan kısa bir süre sonra serverımız hazır olacaktır. Server sürümümüz 1.7.9 ve oyunumuza giriş yapıyoruz.

Oyuna giriş yaptıktan sonra bizi oyunun Lobi bölümü karşılıyor ve bu lobiden oyuna giriş yapıyoruz.

"/ss help" yazarak Spleef komutlarını görebilirsiniz.

İyi eğlenceler!

Super Spleef Permissions
http://dev.bukkit.org/bukkit-plugins/sup…ages/reference/

Dieser Beitrag wurde bereits 1 mal editiert, zuletzt von »IbrahimKoc« (17. Oktober 2014, 19:31)

Thema bewerten