Sie sind nicht angemeldet.

Lieber Besucher, herzlich willkommen bei: Nitrado Türkiye Ön Ödemeli Gameserver Kiralama Forum. Falls dies Ihr erster Besuch auf dieser Seite ist, lesen Sie sich bitte die Hilfe durch. Dort wird Ihnen die Bedienung dieser Seite näher erläutert. Darüber hinaus sollten Sie sich registrieren, um alle Funktionen dieser Seite nutzen zu können. Benutzen Sie das Registrierungsformular, um sich zu registrieren oder informieren Sie sich ausführlich über den Registrierungsvorgang. Falls Sie sich bereits zu einem früheren Zeitpunkt registriert haben, können Sie sich hier anmelden.

• »OzgurPirinc« ist männlich
  • »OzgurPirinc« ist der Autor dieses Themas

Registrierungsdatum: 12. Oktober 2014

• Nachricht senden

1

Montag, 27. Oktober 2014, 22:03

[SSS] Farklı Dünyalarda Oyunculara Perm Verme

Merhaba arkadaşlar bugün sizlere oyuncularınıza farklı dünyalarda ayrı perm vermeyi göstermek istiyorum.
Bu çok basit olan işlemin ardından sunucunuzdaki farklı her dünya için oyunculara ayrı ayrı perm vermeyi öğrenmiş olacaksınız.
Örneğin oyuncularınıza sadece arsa dünyasında kullanabilmeleri için perm vermek istiyorsunuz ? Hadi hep birlikte öğrenelim.

Bu işlemleri sağlıklı bir şekilde tamamlamak için FTP kullanmamız gerekecek.

Bütün bu işlemlerden önce sunucunuzu kapatmayı UNUTMAYIN. Aksi halde bu işlemler geçersiz sayılır / işe yaramaz.

1- FileZilla FTP programımızı açtıktan sonra /minecraftbukkit/plugins/GroupManager
klasörüne giriyoruz.

2 - " worlds " Dosyasına tıklıyoruz.

3 - Son olarak " world " dosyasına tıklıyoruz.

4 - Sizinde gördüğünüz gibi bu klasörde karşımıza 2 tane dosya çıkıyor. Bu iki dosyayıda seçip sürükleyerek kendi bilgisayarımıza alıyoruz.

5 - Bu işlemi yaptıktan sonra tekrar üst klasöre ( worlds ) geri dönüyoruz ve hangi dünyada oyuncularımıza perm vermek istiyorsak, aynen o dünyanın adında bir klasör oluşturuyoruz. Kısacası plotworld isimli bir dünyada perm vermek istiyorsak, açacağımız klasörün adıda plotworld olmalı.

6 - Tamam'a basıp onayladıktan sonra oluşan klasörümüze çift tıklayarak giriyoruz ardından 4. adımda kendi bilgisayarımıza aldığımız 2 dosyayı, yeni açtığımız klasöre tekrardan sürükleyip bırakıyoruz.

7 - Evet arkadaşlar artık farklı dünyamız için ayrı perm dizinini oluşturduk. Artık tek yapmamız gereken, yeni oluşturduğumuz perm dizinini kafamıza göre düzenlemek. Örnek olarak ben sizlere arsa dünyasında oyunculara fly yetkisi vermeyi göstermek istiyorum.

Nitrado panelinizde GroupManager'da yetkiyi eklemek istediğimiz dünyanın klasörüne girdikten sonra groups.yml'yi düzenleme modunda açın.

Ardından oyunculara vermek istediğiniz yetkiyi doğru biçimde buraya ekleyin ve dosya kaydet'e tıklayın.

Ben örnek olarak arsa dünyasında oyunculara fly yetkisi vermek istediğim için
" - essentials.fly " yetkisini ekledim ve kaydettim.

Sunucunuza ufak bir restart attıktan sonra işlem tamam arkadaşlar. Bu çok basit adımları aynen uygularsanız, sizde kendi sunucunuzda oyunculara farklı dünyalarda farklı permler verebilirsiniz.

Dieser Beitrag wurde bereits 2 mal editiert, zuletzt von »OzgurPirinc« (31. Dezember 2015, 12:07)

Thema bewerten